featured

7 Kasım’da İstanbul Maratonu’nda TEGV ile çocukların eğitimine koşun

2009 yılından beri Adım Adım Oluşumu ile maratonlara katılarak ilköğretim çağı çocuklarını nitelikli eğitim desteğiyle buluşturmak için çeşitli projelerle bağış toplayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), şimdi de ‘Bir Çocuk Değişsin Türkiye Gelişsin’ diyerek maratona hazırlanıyor. TEGV, 7 Kasım’da yapılacak olan İstanbul Maratonu’nda adımlarını bir kez daha çocuklar için atacak. Maratonun sanal koşusu ise 30-31 Ekim’de yapılacak.

Bu yıl hedef 7 bin çocuk

Bugüne kadar maratonlarda 6 milyon 630 bin TL bağış toplayan TEGV, toplamda 91 bin 700 çocuğun hayatına dokundu. TEGV, 7 Kasım’daki İstanbul Maratonu dahil olmak üzere, yıl boyunca yapılacak olan maratonlarla 7 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Tüm bu maratonlar dahilinde toplanacak olan bağışlar çocuklar için eğitim desteği olacak.

Maratona katılmak için ne yapmak gerekiyor?

TEGV ile birlikte koşarak bir çocuğun eğitim desteğine kavuşmasını ve geleceğe daha sağlam adımlarla basmalarını sağlamak için https://maraton.istanbul/ üzerinden kayıt yaptırmanız yeterli. Böylece isteyenler 30-31 Ekim’de telefon aplikasyonu sayesinde sanal, isteyenler ise 7 Ekim’de köprüde koşabilir. Kampanya ya katılım için son başvuru tarihi ise; sanal koşu için 10 Ekim, fiziksel koşu için 20 Ekim olarak belirlendi. Kayıt sonrası https://ipk.adimadim.org/ adresinden profil oluşturarak, 11 Ekim itibariyle kampanyanızı oluşturabilir, 25 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında kampanyanızı yürütebilirsiniz. Yeni bir koşucu ise profilini oluşturarak 11 Ekim itibariyle başvurabiliyor.

Pandemi kuralları

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge gereği; etkinliklere katılacak sporcu, görevli, seyirci ve gönüllülerin HES kodu sorgulama işlemine ek olarak geçerli aşı kartı uygulaması ve PCR testi ibraz edilmesi zorunlu hale getirildi. Aşı takvimini tamamlamış kişilerin son aşı tarihlerini takip eden 14’günden günden itibaren 180 gün süreyle, COVID-19 geçirmiş kişilerin ise izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süreyle yarışmalara katılabilecek. Ayrıca katılımcıların müsabaka saatinden en fazla 48 saat öncesinde PCR testi yaptırması ve test sonucunun ‘negatif’ olması gerekiyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!