featured

Ali Koç’tan basketbol açıklaması :El sıkıştığımız oyuncular var

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç basın toplantısında basketbolla ilgili soruları yanıtlarken gelecek sezonki kadronun hazır olduğunu  belirtti.

Ali Koç şunları söyledi :

“Takımı son anda kurmak zorunda aldığımız için zorlandık. Buna rağmen Euroleague’e çok iyi başladık. Efes’i ve Kızılyıldız’ı yendik, CSKA ve Bayern’i elimizden kaçırdık.

Sonra aciyp seri yakaladık, Sertaç bey katıldı ve takımın havası değişti. Bu sırada hoca da takımı tanıdı, galibiyetler arka arkaya geldi. Obradovic gibi efsaneden sonra bu dönüşümü yapmak kolay değildi, ki bütçemiz de düşmüştü. Türk basketbolu buraya geldiyse Obradovic’in büyük katkısı var. Bize yaşattığı her mutlu an için şükranlarımızı sunarız. Obradovic’in liderliği hem Fenerbahçe’yi, hem Türk basketbolunu başka noktaya götürdü.

Final Four’a kalacağımıza inanıyorduk ama ne günah işlediysek aksilikler peş peşe geldi ve şans faktörü hiç yanımızda olmadı.

CSKA serisine geldik. Onlar aşılı biz aşısız… Ciddi anlamda COVID-19’dan darbe yedik. Oynamayanlar oldu, sonra Vesely sakatlandı ve gerisi malumunuz.

 

Basketbolun geçmişte yıllık borcu 18-10 milyon euro idi, bu seneki açığı 12 milyon euro.

 

Gelecek sezonun takımı şimdiden hazır. El sıkıştığımız oyuncular var. Bence rekabet olmadığı için bazı yerli oyuncularımızda rehavete kapılanlar oldu. Gelecek sezon çok farklı bir takım göreceksiniz…”

 

Kaynak:Basketfaul

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!