featured

Aram Markaroğlu :Ali Koç randevu vermedi

Geçen pazar Fenerbahçe Futbol AŞ yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Aram Markaroğlu, Ali Koç’a kızgın değil kırgın olduğunu belirterek “Ben ondan randevu alamadıktan sonra ne bugün, ne yarın ne de 10 sene sonra beraber çalışma lüksüm kalmamıştır”  şeklnde konuştu.

İbrahim Kurban’ın yerine geldi
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 3 Haziran 2018’de Aziz Yıldırım’a karşı yaptığı başkanlık yarışını kazanmasının ardından Futbol AŞ yönetim kurulunda değişiklik yaptı. İbrahim Kurban’ın yerine Aram Markaroğlu bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak göreve getirildi. 3.5 yıl Futbol AŞ’de görev yapan Markaroğlu geçen pazar istifa ettiğini duyurdu. Markaroğlu, yaşananları Ajansspor’a anlattı.

“Yönetime girme yarışı yapan genç arkadaşlar…”
Ayrılacağını daha önce Başkan Ali Koç’a ilettiğini söyleyen Aram Markaroğlu, “Kulübümüzde gördüğüm kadarıyla bir sonraki yönetime girebilmek adına iç rekabet oluştu arkadaşların arasında. Bu arkadaşların da bir kısmı genç arkadaşlar. Bu heyecanı biraz fazla yaşadılar, bunu da değişik şekilde biz kulübe hizmet ederken bize yansıttılar. Bu tip yönetime girme yarışı içindeki garip şeylerde ben olamam” dedi.

“Problem yaşadığım kişiler yönetimde olacak”
Yönetime girmek için Başkan Koç’la konuşmak istediği ve randevu verilmeyince istifa ettiği iddiasını yalanlayan Markaroğlu şöyle konuştu:

“Başkan Koç ile yönetim kurulu odasında yaptığımız 1-2 arkadaşımız ve Ruşen Çetin’in olduğu bir toplantıda akademi binasını bittiğinde ayrılmak istediğimi zaten söyledim. Başkan Koç’un benim ile problem yaşayan birkaç arkadaşı yönetime alacağını biliyorum. O arkadaşlar ile yine aynı yerde olursak yine sorun çıkardı. Bunun başkana yansıyacağını gördüm. Ali Koç’un ertesi sabah 15-20 milyon Euro para düşünürken böyle olur olmaz şeylerle uğraştırmamak, Başkan Koç’u korumak adına da ailemden sonra en sevdiğim varlığımdan ayrılacağımı daha önce söyledim. Ben de bugünden sonra kimseye bir şey konuşmayacağım.”

“İç rekabetin içinde olamam, ben sadece Fenerbahçe’ye hizmet yarışı içinde olurum” diyen Markaroğlu, önümüzdeki yıl Fenerbahçe’nin şampiyon olması gerektiğini söyledi. Problem yaşadığı kişilere seslenen Markaroğlu, “Bu arkadaşlar artık bunları boş versinler, yönetici olarak çalışsınlar. Başkan Koç’un çalışmasına engel olmasınlar” diye konuştu.

Kulüpte güzel şeyler yaptıklarını söyleyen eski Fenerbahçe yöneticisi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Engellemeler geldiği anda bırakmak bir kaçmak değildir. Rahatsızlık vermemek adına fedakarlıktır. Ben de bunu yaptım. İş odaklı bir insanım, iş varsa yarışırım, en iyisini ortaya çıkartırım. İş yapma konusunda yetenekli olduğumu biliyorum. Futbol konusunda da bilgili olduğumu biliyorum. Ama ben bunları sergileyemeyeceksem en sevdiğim varlığım için fedakarlık yapmakta hiçbir şeklide çekinmem. Bu benim için bir fedakarlıktı.”

“Onlar yönetici değil bir kısım insan”
Kendisine rahatsızlık veren insanlara kırgın olduğunu vurgulayan Aram Markaroğlu, bu kişiler için ‘Goygoycular’ ifadesini kullanmadığını söyledi.

“Onlara yönetici de demeyelim, bir kısım insan diyeyim” diyen Markaroğlu konuşmasına şöyle devam etti.

“Kırmak, onların yaptığı usul ile onlara mukabele etmek istemiyorum. Sırf Futbol AŞ.’nin içinde değil, Futbol AŞ.’den ziyade kaynak yaratma futbol bu konularda becerisi olan bir insanım. Fenerbahçe’nin her alanı benim için uygundur. Kim oldukları emin olun hiç önemli değil. Mühim olan insanların bunlardan ders çıkarıp bundan sonra olmamasıdır. Yaş olarak büyük olanların bunlara müsaade etmemesidir önemli olan. Genç arkadaşlara kızgın değilim ama kırgınım. Kırıldığın insana da kötülük yapman gerekmez, hayatından çıkarırsın.”

“8 milyon lirayla binayı tamamladık”
Markaroğlu, istifa kararını 6 ay önce aldığını, Futbol Akademi binasının kulüpe yük getirmediğini belirtirken o günlerde yaşananları şöyle anlattı:

“Ben yönetime seçildikten sonra 10 yıllığına kiralanan yeni biten bu akademi binası ile ilgili çalışmalar ucundan başlamıştı. Ama 9. ayda Başkan Koç ile oturduğumuz bir yemekte bu binanın yapımı bana ait diyerek bitireceğime söz verdim. Daha sonra Sayın Ruşen Çetin, 1907 Derneği’nden arkadaşlar, benim arkadaşlarım hep beraber herkes kendi imkanları çerçevesinde toplam 8 milyon lira ayni ve maddi yardım yaparak kulübe yük getirmeden 5 yıldızlı otel misali binayı bitirdik. ‘Ben de hiç olmazsa yöneticilik yaptım ama burada da bir tuğlam var’ dedim. Başkana buraya bir tuğla koyup ondan sonra müsaade isteyeceğim diye birkaç kez söyledim.”

“Yönetimde olmak isterdim ama…”
Fenerbahçe yönetiminde olmak istediğini, ancak bunun için huzur olması gerektiğini vurgulayan Markaroğlu, “Bana ‘yönetime girmek istiyor, giremiyor’ gibi şeyler söylüyorlar. Benim ihtiyacım yok. Ben orada olmak ister miyim? Evet ama dostlarımla, arkadaşlarımla, birbirini destekleyen insanlarla, huzur içinde, bir araya geldiğinde önce işini bitip sonra bir yerde sohbet edebileceğin insanlar olursa evet. Beni birkaç tane insanın sevmediği bir yerde ben soluk almam. Neden alayım? Hem onlar zarar görür, hem de ben zarar görürüm. Onlar belki daha genç heyecanlı arkadaşlar ama biz artık oraları geçtik” diye konuştu.

Başkan Ali Koç’a sitem: Randevu vermedi
Aram Markaroğlu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a da sitem etti. Ali Koç’tan randevu alamadığını, bunun kendisini üzdüğünü ve duygusallaştırdığını belirten eski yönetici, “O duygusallıkla beraber sosyal medyadan bu yayınları yaptık” dedi.

“Ali Koç’a kızgınlığım yok, kırgınlığım var”
Markaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“İstifa mektubu yazarken gözümden yaş gelen çok sevdiğim bir varlıktan ayrılmak zordur. Sayın Başkan Koç kulüp için canla başla çalışıyor, ben onu uğraştırmamak için sevdiğim varlıktan uzak kalmaya razı oldum. Ben bundan sonra kendim kulüpte görev almak için gitmem. Ben burnum düşse eğilip yere almam. Sayın Başkan Koç’a ‘Beni al’ diye talepte bulunmadım ve bulunmam. Ben görevlerimi geri vermek için randevu istememe karşın Ali Koç randevu vermeyince gerçekten kırıldım. Ben 3.5 sene bu iş için emek verdim. Bunun karşılığı bir randevunun verilmemesi olmamalıydı. Başkana kızgınlığım yok, kırgınlığım var. Ben randevu alamadıktan sonra ne bugün, ne yarın ne de 10 sene sonra beraber çalışma lüksüm kalmamıştır. Bugüne kadar yaşanan itişmelerin hiçbirinde 1 gram bile kabahatim, suçum ve kimseyi iteklemem yok. Belki bu yaşananları anlatanlar bizim doğruyu anlatamadığımız kadar onlar doğru olmayanı iyi anlatıyorlar demek ki. Dolayısıyla işler bu seviyeye kadar gelmiş oldu.”

 

Kaynak:ajansspor/Barış Şehirlioğlu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!