featured

ATSAN ATILMAZ SATSAN SATILMAZ…

Sezon başlamadan önce, şampiyonluk adaylarımın, başta Trabzonspor sonrada Fenerbahçe olduğunu, fırtınanın bu sezon kesinlikle kasırgaya dönüşeceğini yazmıştım. Fırtına gercekten fena esiyor, ama Fenerbahcede işler iyi gitmiyor, çok önceden neler olabiliceğini defalarca yazmıştım. Mesut’un transferi olmamalı, yoksa dengeler bozulur diye hatırlatmada bulunmuş, bu transfer ile Feneri sırtlayan Pelkas gibi Star bir futbolcunun küstürülmemesi gerekir diye, oluşabilecek sorunun altını çizmiştim.

Ne yazıkki söylediğim gibi oldu, takımda hala Mesut’a yer aranıyor ve oynamasada olur düşünceleri yoğunlaşıyor insanlarda. Pelkas özgüvenini kaybetmiş durumda ve geçen sezonki formundan çok uzakta. Yıllar öncesini düşündüm ve aklıma büyük bir dünya starı geldi. Frank Ribery…

İşte Pelkas’ı öyle görüyorum, futbola ve Fenereahçe’ye küstürülürse, gideceği bir Avrupa takımında ikinci bir Ribery olacak yeteneklere sahip bir futbolcu. Fenerbahçe ne yapıp, yapıp bu star özellikleri olan oyuncusuna sahip cıkmalıdır. Mesut Özil, Fenerbançe’de sorun olmuştur, yazımın başlığındaki gibi ne atılır ne satılır durumdadır.

Süperlg’de üç büyüklerin ağırlığı son üç sezondur kalmadı, her takım her takımı yenebiliyor, ve gidişat yine üç büyükler için hiçte iç açıcı değil. Trabzon’un şampiyon olması halinde, büyükler yine nal toplamış olacaklar, birde Türkiye kupasını alamadıklarını varsayarsak, seyredin gümbürtüyü.

Bir süre önce, daha hiç gündeme gelmemişken, bu sezon lige damga vurabilecek futbolculardan bahsetmiştim, şu anda ismini yazdığım oyuncular, beni haklı çıkartırcasına takımlarını sırtlamış durumdalar, üstelik gol krallığı yarışındada arka arkaya sıralandılar. Bakasetas, Bertolacci, Pesiç, Bamba ve Nwakame.

Bu arada iki önemli oyuncu ismine daha, dikkat çekmek istiyorum ve inanıyorumki kısa bir süre sona bu futbolcular gündemdeki yerlerini alacaklardır. Başakşehir’de Okaka, Hatayspor’da Lobjanidze.

İstikrar abidesi bir Futbolcu’yada alkışlarımı ve saygımı göndermek istiyorum, hepimizin yıllardır zevkle takip ettiğimiz, Başakşehir’li VİSCA. Bu değerli oyuncu eğer üç büyüklerde olsaydı, yaptıklarıyla her gün futbol gündeminin baş rolünde olurdu.

Ayrıca ilave etmek istediğim bir görüşüm daha var, sezon tabiki çok uzun, herşey olabilir ama içimdeki hislerim bana, bu sezon Sergen Yalçın ve Fatih Terim’in çok tartışılacağını söylüyor.

Milli Takım sorumlusu Hamit Altıntop’un son yaptığı açıklama çok dikkatimi çekti, bu açıklamanın altından kesinlikle Şenol Güneş çıkacaktır. Altıntop, ”ONE MAN SHOW” yani TEK ADAM devri bitmiştir diyor, bende bu açıklamayı kesinlikle alkışlıyorum.

Yine bir 10 KASIM ve yine erken kalkıp, büyük bir devrimciyi anacağız. ATA’mızı anmak, aydınlığı hatırlamaktır. Rahat uyu ATAM…. !

Gürsu mutlu son

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!