featured

AVRUPA VOLEYBOL ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA BEYKENT ÜNİVERSİTESİ KAZANDI- GAZİ ÜNİVERSİTESİ KAYBETTİ!

 

AVRUPA VOLEYBOL ÜNİVERSİTELER ŞAMPİYONASINDA
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ KAZANDI- GAZİ ÜNİVERSİTESİ KAYBETTİ!

Polonya’nın LODZ kentinde düzenlenen Üniversite Sporları Birliği EUSA tarafından organize edilen 2022 Avrupa Üniversiteleri Oyunları A Grubu’nda ülkemizi temsil eden Beykent Üniversitesi ilk maçında Portekiz’in temsilcisi Porto Üniversitesi’ni 3-1 mağlup etti. B Grup’taki temsilcimiz Gazi Üniversitesi ise ilk maçında Ukrayna’nın Sumystate Üniversitesi’ne 3-1 mağlup oldu. Beykent Üniversitesi 2. Maçını yarın 17 Temmuz Cumartesi günü saat 12:30’da Almanya temsilcisi Spor Üniversitesi Köln ile oynayacak. Gazi Üniversitesi de 2. Maçını yarın 12:30’da Hırvat temsilcisi Osijek Üniversitesi ile yapacak.
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ ŞAMPİYONAYA GALİBİYETLE BAŞLADI!
2018 yılında Portekiz’de, 2019 yılında da Polonya’da düzenlenen şampiyonada üst, üste namağlup şampiyon olan İstanbul Beykent Üniversitesi, bu yıl da yine Polonya’da düzenlenen şampiyonanın ilk maçında Portekiz temsilcisi Porto Üniversitesi’ni 3-1 ( 25-10, 25-13, 18-25 ve 25-19) mağlup edip şampiyonaya galibiyet ile başladı.
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ MAÇI KAZANIRKEN ZORLANMADI!
Şampiyonaya sporcularının milli takımlarda olması nedeniyle eksik kadro ile katılan Beykent Üniversitesi ilk maçında sahaya pasör Fatih Yörümez (9), pasör çaprazı Ediz Fırıncıoğlu (12), smaçörler Gökhan Gökgöz (12), Erenhan Can (8), Fatih Uslu (7), orta oyuncular Tuğberk Sungur (3), Murat Örnek (3) libero Keremcan Acar ile çıktıkları ilk maçta Porto Üniversitesi’ni 3-1 yenerken zorlanmadılar. NOT: (Sayılar sporcuların maçta kazandıkları sayıları göstermekte.)
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ İLK 2 SETİ FARKLI KAZANDI!
Porto Üniversitesi karşısında maça iyi başlayan Beykent Üniversitesi üst, üste aldıkları sayılarla farkı biranda açtı skoru da 12-3 lehine çevirdi. Libero Keremcan iyi manşetler aldı. Pasör Fatih Yörümez pas dağıtımını iyi yaptı. Pasör çaprazı Ediz Fırıncıoğlu, smaçörler Gökhan Gökgöz Erenhan Can ve Fatih Uslu ile orta oyuncular Tuğberk Sungur ve Murat Örnek’in kazandırdıkları sayılarla ilk seti 25-10, ikinci seti de 25-13 farklı kazandı. İlk 2 seti rahat kazanan Beykent 3. Seti 18-25 kaybetti. Maçın dördüncü setinde işi sıkı tutan Beykent bu seti de 25-19 alıp sahadan 3-1 galip ayrılmasını bildi.
GAZİ ÜNİVERSİTESİ İLK MAÇINI KAYBETTİ!
Avrupa Üniversiteler Voleybol Şampiyonası’ndaki ikinci temsilcimiz Gazi Üniversitesi ise ilk maçında Ukrayna temsilcisi Sumystate Üniversitesi’ne 3-1 ( 19-25, 26-24, 28-26 ve 25-13) mağlup oldu. Gazi Üniversitesi maça iyi başlamasına rağmen sonunu getiremedi. İlk seti 25-19 kazanan Gazi Üniversitesi 2 ve üçüncü setlerde rakibiyle kıran, kırana mücadele etti. İkinci ve üçüncü setleri 2 sayılık farkla 26-24 ve 28-26 kaybetti. İki set kaybeden Gazi Üniversitesi 4. Sette oyundan iyice düştü. Bu seti de 25-13 farklı alan Ukrayna temsilcisi maçı da 3-1 kazandı.

 

Haber:Tayyar Sümen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!