beylikduzu escort

supertotobet betist

Bavul Hazırlama Zamanı

Gerek sosyal medya gerek kamuoyunda, Fenerbahçe lehine bir hava vardı doğrusu. Hatta bazı Galatasaray taraftarları, yenilelim Dursun Özbek gitsin fikri üretti. O kadar yüzsüzler ki beş hafta üst üste Fenerbahçe ile Arena da maç oynasın Galatasaray, hepsini kaybetsin, yine gitmezler! İki takım nezdinde, taraftarıyla barışma müsabakası diyebiliriz. İyi bir fikir olmadığını bilmeliler. Fenerbahçe hafta başından beri yazılan çizilen muhtemel on biriyle sahaya çıktı. Galatasaray ise saatli bomba diye tabir edilecek bir defans hattıyla çıktı ezeli rakibinin karşısına. Başakşehir maçında dehşet verici bir görüntü vermişlerdi. Sarı lacivertliler tam tersi, iyi günlerinde olduğu sürece sağlam bir dörtlüye sahip. Yalnız son yılların en stressiz derbisi oynandığı da aşikar.

HÜCUMLAR SIFIR

İki takımın da çok agresif başladığını söyleyemem. Sarı lacivertlilerin ilk planı, ev sahibine hazırlık pası yaptırmamaktı. Önde çok adamla karşıladılar. Galatasaray da sabır hakimdi, aşırıya kaçan. Yavaş yavaş gösterdiler kendilerini. Pas dağıtma yeteneği olan Selçuk ve Sneijder karşı yarı alanda top alınca, hemen biri bitti arkalarında ve döndürmemeye çalıştılar.

Fenerbahçe’nin savunmasına şaşırmadım ama Galatasaray’ın savunmasına şaşırdım doğrusu. Gelende iyi karşıladılar. Onlardan hata beklerken Şener büyük hata yaptı. Önce Yasin sonra Sneijder beceremedi skor yapmayı. Gerçi hücum anlamında iyi işler beceren tek kişi yoktu. Ev sahibi tarafında bir de Selçuk’un pozisyonu var o kadar. Daha ilk yarı bitmemişken, bu maçı izleyip büyük çoğunluk El Clasico’yu beklediğine eminim. Hani maçın böyle zevksiz olmasına çok şaşırmamak gerek. Yine de futbolsever olarak, dünya derbisi diye lanse edilen maçta oyuncuların üretken olmaması üzücü. Maçı zevkli hale getirmek için el açıp dua ettirecekler rica ettirecekler neredeyse.

MACERASI KISA SÜRDÜ

Ya bir karşı atak, ya şans topu ya da duran toptan gol olur izlenimi veren bir maç. Kazanma arzusu yok denecek kadar az. Bir özetleme yapayım; Volkan Şen’in girdikten hemen sonra çektiği şuta gülerken, bir dakika sonra kendi oyuncuları Carole’un çektiği şuta bela okudu Galatasaray taraftarı. Böyle alay edilecek halde bir futbol.

Tudor’u geldiği günden beri savunanlardandım. Lakin bugün son gündü. Bruma’nın çıktığı an, takımına ihanet ettiği andı Hırvat hocanın! Karşısında kapanmış bir savunma dururken, işlemeyen hücumuna, anlamsız şekilde yetersiz ve yersiz müdahaleleriyle acı sonu bekledi. Eğer Galatasaray’ı Fenerbahçe bu maçta, kendi haliyle yakalasaydı, son dakikalar oley sesleriyle geçerdi. Rakibini son yıllarda hiç görmediğim kadar kötü yakalayan Galatasaray bu maçı da kaybetmeyi başardı son dakikada. Fenerbahçe galibiyet için son beş dakikayı bekledi. İkinci denemesinde, 2010-2011 sezonunda, Alex’in aynı şekilde aynı dakikada attığı gol gibi, Josef ile zafere uzandılar. Şener yerine Gökhan Gönül ortalamıştı o topu da.

Artık bavul toplama zamanı Galatasaray’da. Sadece Tudor değil, misyonunu tamamlamış oyuncular dahil. Dursun Özbek hayatımda gördüğüm en başarılı başkan(!) İki yıl doldurmadan, bir kulüp aldığı yerden buralara düşemezdi. Kulüpte geleceği olmayan Advocaat iki maçta da yendi sarı kırmızılıları. Galatasaray’ı deneme tahtası haline getiren Tudor 0-0 bitse bile kurtaramazdı kendini. Dursun Özbek gider mi? Yok, daha işleri var onun…

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap