featured

Beşiktaş Baskan Adayı Fuat Çimen konuştu

Beşiktaş’ta başkan adaylığı açıklayan Fuat Çimen, Futbol Kulisi’ne özel açıklamalarda bulundu.

Röportajımızdan öne çıkanlar şöyle:

Sizi Beşiktaş başkanlık adaylığına iten şey neydi?

İlk olarak aday olmamı belirleyen unsur, alışılagelmiş liderin hareketi şeklinde değil arkasında iki yılı aşkındır süren bir proje üretimi tabanlı kadro hareketinin yani hareketin lideri şeklindedir. Dolayısıyla 2022 Mayıs ayında yapılacak seçimlere katılma ve aday belirlemeye karar veren unsur, ben değil bizi ifade eden kadro hareketimizdir.

Projeleriniz var mı?

Elbette. Sportif alandan, pazarlamaya kadar iki yıldan fazla süredir üzerinde çalıştığımız kısa, orta ve uzun vadeli projelerimiz var. Bu projelerimizin bir bölümünü 19.03.2022 saat 13:00’te Haliç Kongre Merkezinde düzenleyeceğimiz Basın lansmanında sunacağız. Projelerimizin ana fikrini elitist değil, tüm Beşiktaşlıların katılımcı olacağı bir yönetim biçimi oluşturuyor. Bu yüzden “Birlikte Başaracağız, Birlikte Yöneteceğiz” söylemimiz katılımcı yönetim fikrimizin esasıdır. Endüstriyel futbolda para çok şeydir ama her şey değildir. Real Madrid tarihinin en zorlu mali ve sportif anlamda başarısız dönemini yaşarken paraya boğulmuş Paris Saint Germain’i sahadan silebiliyor. Bunun tek açıklaması var, o da Real Madrid’i var eden değerler kültürüdür. Örneğin Beşiktaş’ımızın taraftar değeri Çarşı bizim önemli bir değerimiz. Çarşı’yı ait olduğu yere kapalının kalbine döndüreceğiz. Üstelik bunu yaparken, oradaki koltuk yapısını UEFA standartlarına göre uygun koltuk yapısıyla yeniden tasarlayıp uygun fiyatla satıp ve gelir kaybı yaşamadan yapacağız. Beşiktaş köy içinden mabedimize sınıfsız, marşlarımızla yürüdüğümüz ağaçlı yolu yerel yönetimlerle koordineli olarak değerlerimizin buram buram yaşatıldığı bir yola çevireceğiz. Deplasman maçlarımızı taraftarımızın sanki evimizdeymiş gibi mabedimizde izlemesini sağlayacağız. Beşiktaşlılığı tüm Türkiye ve dünyaya yayacak, Beşiktaş kültürünü yaygınlaştıracak ve Beşiktaşlıyı Beşiktaşa daha sahip çıkacağı daha bir aidiyet hissettirecek bir çok projemizi hayata geçireceğiz.

Ekibinizde kimler olacak?

Hem sportif hem de idari olarak Beşiktaş büyüklüğünde bir yapıyı doğru ve liyakatlı yönetebilecek bir ekip oluşturduğumuza inanıyorum. Hukuk, Finans, Altyapı, Kurumsal yönetim, Merchandise, Pazarlama, Dijital dönüşüm ve daha birçok konuda; alanlarında ciddi bilgi ve birikime sahip bir ekibimiz bulunuyor. Sadece Yönetim Kurulu olarak değil, halihazırdaki çalıştaylarımıza destek veren ama yönetimde bulunmayan çok ciddi isimler de var. 19.03.2022 Cumartesi günü lansmanımızda ekip arkadaşlarımızı tanıtmaya başlayacağız.

Adaylığınız ile ilgili camia içerisinde görüş alışverişi yaptığınız kişi ya da kişiler var mı?

“Beşiktaş için bir şeyler yapmak istiyorsanız, kimsenin adamı olmayın…” Değeri camiamızda maalesef geç anlaşılmış bir söz… Beşiktaş Sensin hareketi olarak ilk gün de ilan ettiğimiz üzere hiç bir grup veya oluşum ile Beşiktaş üzerinden pazarlığa girmedik, girmeyeceğiz. Heyecanımıza ortak olan ve bu devrimin manevi bir parçası olmak isteyen herkesin ise desteğini mesajlarla, sözlü olarak bizlere iletmesi bize güç veriyor. Beşiktaş’a en ufak faydası olacak fikre sahip herkes bize ulaşabilir. Kapımız, yürekten, karşılıksız sevdalara her zaman açık.

Özellikle mali anlamda Beşiktaş’a neler kazandırmayı planlıyorsunuz?

Öncelikle Asya Pasifik merkezli global bir endüstri ve bilgi teknolojileri firması ile hem sponsorluk hem de ön finans gerektiren projelerimiz için finans destekleri için yaklaşık 6 aydır görüşüyoruz. Çok çok önemli mesafeler aldığımızı söyleyebilirim. Diğer yandan, arkadaşlarımız hem Avrupa, hem Asya hem de yakın coğrafyada çok ciddi global markalar ile işbirliği için görüşmeler yürütüyor. İnanıyorum ki, sağlayacağımız güven ortamı ve camia ile yaratılacak sinerji ile Beşiktaş sponsorların da öncelikli tercihi haline gelecektir. Bunların dışında, proje ekibimizin merchandisingden-dijital dönüşüme, kartal yuvasından-iştiraklere kadar 2.5 senedir üzerinde çalıştığı, kısa ve orta vadede takvimlendirdiği projeler mevcut. Bunları da hızla devreye alarak kaynak yaratacağız.
Başkan seçilmeniz durumunda ilk olarak camia içerisinde ne gibi hamlelerde bulunacaksınız?

Öncelikle bir avuç insanın elinde kişisel ve ticari ikbal ve istikbal oyuncağı haline getirilmiş Beşiktaş’ı, elitist ellerden kurtarıp, maç günü Beşiktaş köy içinden, ağaçlı yoldan mabedimize yürüyen insanların sınıfsızlığında tüm Beşiktaşlıların kucaklaşacağı, hep beraber Büyük Beşiktaş’ı inşa edecek bir camia birliği için adımlar atacağız

Mevcut yönetimin mali ve idari yönde nasıl buluyorsunuz?

Yaklaşık olarak yarısının Sn. Fikret Orman’ın 2012 yılında yönetiminde olanların bulunduğu mevcut yönetim kurulunda, çoğu geçmiş dönemde ya ibra edilmediler ya da ibranın iptali davalarıyla karşı karşıyalar. Üstelik Beşiktaş’ı zarara uğratan bütün davaların ortadan kalkması için yani Beşiktaş’ın zarara uğraması pahasına içinde bulundukları geçmişi örtbas etmek için bu davalarda Beşiktaş çıkarlarına karşı müdahiller. Göreve geldiklerinden beri mali tablo ortadadır. İdari olarak da tablo budur.

Beşiktaş camiasına neler iletmek istersiniz?

Biz “Başka bir Beşiktaş mümkün.” diyoruz. Sadece 2 yıl değil, 22 yıldır Beşiktaş Yönetilemiyor. 22 yıldır her seferinde aynı şey denenip farklı sonuç bekleniyor. Biz katılımcı, ortak akılla, bilimle yönetilen, gelirleri sadece Beşiktaş’a harcanacak, kimsenin kişisel ve ticari ikbal ve istikbal kapısı olmayan bir Beşiktaş vadediyoruz.

Beşiktaş camiasına “Beşiktaş Sensin” diyerek, bu makus talihi birlikte değiştirmeye, birlikte başarmaya çağırıyoruz.

Kaynak:futbolkulisi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!