featured

Beşiktaş Hayata Döndü

Beşiktaş sezon başından bu yana birçok talihsizlikler yaşamıştı ve eksik kadroyla maçlara çıkmak zorunda kalmıştı. Kayserispor maçında ise en önemli eksik Sergen Yalçın’dı. Taraftarın Sergen Yalçın’a olan sevgilerini göstermesi, tezahüratlar yapması, bu ayrılıktan yana çok da mutlu olmadıklarının kanıtıydı. Sergen Yalçın gitmiş olabilir ama elbet bir gün yine Beşiktaş ile yolları kesişecektir.

Maça dönecek olursak Serdar Saatçi, Rıdvan Yılmaz ve Can Bozdoğan’ın ilk 11’de olması doğru karardı. Fakat Atiba ve Pjanic atak yönüyle ağır hareket etmesi Beşiktaş’ın hızını özellikle ilk yarıda çok aşağıya çekti. Nitekim kontra ataklarda hızlı olan Kayserispor öne geçti. Serdar Saatçi’nin enfes asisti ve Larin’in golüyle Beşiktaş skora dengeyi getirdi. İlk yarı bittiğinde Beşiktaş umut saçmıyordu.

İkinci yarıda Beşiktaş daha tempolu görünse de zaman zaman atak yönüyle yine yeterli hıza sahip değildi. Kayserispor tekrar öne geçme fırsatını elde etti. Artık bir değişim şarttı. Taraftar isyan etmeye başlamıştı. Oyuncular ıslıklanıyordu. Tam o anda Beşiktaş’ın bu maçta kenarda A takım için görev verdiği 19 yaş altı teknik direktörü Önder Karaveli, Oğuzhan ve Güven’i oyuna aldı, Atiba ile Larin kenara geldi. Oğuzhan ve Güven’in oyuna girmesiyle Beşiktaş gereken atak yönü hızına ulaştı. Bu ikiliye, Batshuayi müthiş bir uyum sağladı. Oğuzhan’dan Güven’e, Güven’den Batshuayi’ye derken bir anda skor 1-2’den 3-2’ye geldi. Maçın son anlarında Batshuayi’den gelen asisti Güven tam bir golcü vuruşuyla tamamladı ve geceye güzel bir son bıraktı. Ligde 5 hafta sonra gülen Beşiktaş, liderle arasındaki puan farkını 15’e indirdi. Önder Karaveli için de bir parantez açalım, kendisi bugün Beşiktaş’ın 19 yaş altı takımını çalıştırıyor ama ilerleyen zamanda A takım için uygun bir hoca olduğunu bizlere gösterdi.

Önümüzdeki hafta derbi var. Muhtemelen yeni bir hocayla Beşiktaş bu derbiye çıkacak. Beşiktaş’ın, Sergen Yalçın’dan sonra macera aramasına gerek yok. “Yabancı teknik adam alalım, sportif direktörümüz olsun, üç yıl verelim, genç kadro kuralım, geleceğe yatırım yapalım…” Bu masalları geçin artık. Bu masallarla taraftarı uyutamazsınız.
Bunu isteseydiniz Sergen Yalçın ile yapabilirdiniz. O halde seçenekler arasındaki en olumlu isim tabi ki Şenol Güneş. Taraftar onu seviyor, o camiayı seviyor. Okan Buruk veya Rıza Çalımbay da Beşiktaş için değerlendirilebilir. Tecrübe ve deneyim açısından bu üç hocadan biri tam isabet olacaktır. Yönetim doğru hamle yaparsa; 5 de kapanır 15 de.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!