featured

Beşiktaş Sakata Geldi

Maçın başlamasına kadar neredeyse saat başı sakat oyuncu bildirimi yapan Beşiktaş’ta, maçın başlamasıyla bu durum biter dedik, bitmedi. Pjanic ve Oğuzhan da sakatlanınca; -bakmak lazım- sakat oyuncu sayısıyla Beşiktaş, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş olabilir.

Aslında bu kadar sakat oyuncu olması Altay için de tüm planları alt üst etti. Mustafa Denizli’nin öğrencileri ilk 6 haftada izledikleri Beşiktaş yerine bambaşka bir Beşiktaş’ı karşılarında buldu. Kalesinden en uç elemanına kadar kadro tepeden tırnağa değişti. Özellikle kontra ataklarla rakip kalede etkili olan Altay, bu maçta topa sahip olma oranı beklenenden yüksek olduğu için planlar da farklılaştı. Öte yandan Altay’da da önemli eksikler vardı. Kısaca sahada ilk 6 haftada izlediğimiz Altay ve Beşiktaş yerine bir yanda yeni oyun planı sergilemek isteyen Altay ve yepyeni bir 11 ile sahada olan Beşiktaş’ı bulduk. İlk yarı deneme-yanılma olarak geçti. Kenan’ın golü VAR’da koluna çarptı olarak yorumlanınca iptal oldu. Altay geliştirdiği ataklarda kaleyi bulamadı. 30-45 arası ise tamamen orta alanda sıkışan bir oyuna döndü.

Sağa koysan olmayan sola koysan olmayan en uca koysan kaybolan Kenan Karaman’ın yapması gereken presi Güven Yalçın yaptı ve Beşiktaş ikinci yarının başında öne geçti.

Beşiktaş öne geçince Altay biraz toparlandı. Rosier ve Ghezzal ile ligin en güçlü sağ kanada sahip olan Beşiktaş onların yokluğunda soldan devşirme Nsakala ve önünde Gökhan ile bırakın ligi, Beşiktaş tarihinin en zayıf sağ kanadına döndü. Altaylı oyuncular yaptığı presle hataya zorladı ve skoru eşitledi.

Oyun temposunu elinde tutmaya çalışan Beşiktaş, Kenan ile girdiği her pozisyonda etkisiz kaldı. Kenan Karaman bugün gösterdiği performansla asla Beşiktaş’ın futbolcusu olmadığını bize gösterdi.

Kenan’ın beceriksizliği Nskala’nın kanadında savunma derinliğinin kaybolmasıyla Altay 88’de öne geçti.

Yaşanan sakatlıklarla U19’dan üç oyuncusunu da İzmir’e çağıran Beşiktaş maçı skor olarak kaybetse de sahada gösterdiği performansla Serdar Saatçi’yi kazandı. Sol tarafı bir koridor olarak kullanan Rıdvan formayı kolay kolay vermeyeceği kesin. Salih Uçan ve Oğuzhan yine kendilerine verilen şansı iyi kullanamadı. Josef yalnız kaldı.

Üç gün sonra Ajax ile oynayacak Beşiktaş, Türkiye Futbol Federasyonunun futbol aklı olmadan oluşturduğu sıkışık takvimin kurbanı olarak Amsterdam’a gidecek. TFF’nin umurunda olmasa da biz futbolseverlerin önem verdiği ülke puanı için Beşiktaş’ın oradan en azından bir puanla dönmelerini temenni ediyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!