featured

Bitexen Adana İdmanyurdu’nun Göğüs Dinamik Menkul Değerler Oldu

2019 yılında el değiştirerek ve bugünkü ismini alarak sermaye piyasalarında faaliyetlerine başlayan, yeni nesil yatırım ve yönetim stratejisiyle hizmet veren Dinamik Menkul Değerler A.Ş., Adana İdmanyurdu Kadın Futbol Takımı’nın forma göğüs sponsoru oldu.

1993 yılında kurulmuş Adana İdmanyurdu Kadın Futbol Takımı, UEFA antrenörlük belgeli eski milli futbolcu Meryem Özyumşak’ın hocalığında Türkiye Kadınlar Süper Ligi’ne yükselmiştir ve ligden çekilmeden aralıksız olarak ligde yer almış Türkiye’deki tek takımdır.

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı karşısında 4-3’lük bir galibiyet elde eden Bitexen Adana İdmanyurdu Kulübü Başkanı Metin Taylancı, “Başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere kadın futbol kulüpleri ve kadınlarımız, özveriyle çalışarak sahadaki cinsiyet ayrımının azaltılmasına yardımcı oldular. Biz de Bitexen Adana İdmanyurdu olarak, kadın futbolunu en iyi yerlere getirme hususunda uzun yıllardır mücadele veriyoruz. Yeni transferlerle takımımızı güçlendireceğiz” dedi.

Dinamik Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayşin Erdem ise “Türkiye’nin en eski kadın futbol takımlarından biri olan Bitexen Adana İdmanyurdu Kadın Futbol Takımı’nın forma göğüs sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz. Erkek egemen bir sektörde çalışan bir kadın olarak, erkek egemen bir spor dalında göğsümüzü kabartan başarılara imza atmış kadınlarımızın desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden takımımıza başarılar diliyoruz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!