beylikduzu escort

Çağlar Söyüncü’den transfer açıklaması!

Benim için ilk sezon zor geçti. Dilini bilmiyordum, kültürü farklı  bizden. Bakıldığında  Bundesliga dünya sıralamasında ilk ikiye girebilecek bir lig. İyi geçti benim adıma. Takım arkadaşlarım ve hocalarım destek çıktı. 1-2 maçta hatalı oynadım. Ondan sonra da bana destek oldular. İyi performans sergiledim, iyi bir sezon geçirdim diyebilirim. 

Alman dilinin bilmediğimden herkes çocuğun kültürü farklı ama sahaya çıktığında bir Alman gibi oynuyor dediler. Benim açımdan en büyük özellik bu. Sahada ben de bir Alman gibiyim. Bunu Altınourdu’ya borçluyum. Altınordu’nun altyapısında benim gibi birçok oyuncunun çıkmasına şaşırmıyorum. Başkanımız Seyit Özkan ve ekibi çok iyi. Benim gibi çok insan gelir. 

Cengiz ile 7-8 yıldır beraberdim. Oda arkadaşım oldu, Bucaspor’da da beraberdik. Çok inanılmaz bir yetenek. Topu ayağına alınca ne yapacağı belli olmuyor. 7-8 sene birlikte oynadık antrenmanda ben bile bilmiyorum ne yapacağını. İki ayağını da kullanabiliyor. Kardeşim gibi, çok yetenekli. Onun için de iyi geçti bu sen. Onun için bir tecrübe oldu, Başakşehir ile şampiyonluk yarışında olmak. Son haftalara kadar mücadele ettiler Beşiktaş ile. Oynayacağı yer neresiyse hayırlısı olsun.

Bundesliga’nın kalitesi çok iyi. Her şey sistemli olduğundan, sahaya çıkınca her şey yerine geliyor. Yıllardır takımlarını bozmuyor büyük takımlar. Bayern’e bakıyoruz ilk 11’in 9 kişisi 6 yıldır beraber oynuyorlar. Sistem tak tak yerini oturuyor.

Milli takımdaki hedefime gelince, ülkeme ve milletime faydalı olmak istiyorum. Kalıcı olmak istiyorum. Güzel bir serüven geçirdim. Birçok isimle oynadım. Beşiktaş’tan, Galatasaray’dan yıldızlarla ve Barcelona’dan Arda ağabey ile oynadım. Yıldız oyuncularla oynadım. 

Devre arasında kulübe gelen teklifler sonrasında kulübümle bir toplantı yaptık. Aldığımız ortak karar doğrultusunda benim biraz daha gelişip, gideceğim takıma hazır gidebilmem için 1 sene daha Freiburg’da kalacağım yönünde konuşmalar oldu. Bana da olumlu geldi. Bana olan ilgi orada çok fazla. 1 yıl daha kalma kararı aldık. Bu şimdi olan bir şey değil. 3-4 ay, belki 5 ay önce kararlaştırdığımız bir olay. Şu anda bir üzüntü içinde değilim. Önemli kulüpler geliyor, duyuyoruz. Beni mutlu ediyor, bu da bana hırs oluyor. Bu seneden sonra hayırlısı neyse o olsun.

Şu an erken yaşta Avrupa’da oynuyorum, tecrübe ediniyorum. 2-3 yıl sonra Avrupa’nın önemli kulüplerinden biri neden olmasın? En yakın örnek buna Arda ağabey. Benim hayallerimden biri milli takımda ve Şampiyonar Ligi gibi kupalarda ülkemi gururlandırmak istiyorum. Şu an için Türkiye’ye dönmek planlarımda yok. Futbol bu her şey olabilir ama şu anlık Türkiye için bir şey düşünmüyorum.İleride neler olur bilmiyorum.

Çağlar son olarak Göztepe’nin Süper Lig’e çıkmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Ajansspor

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap