beylikduzu escort

supertotobet betist

Cimnastikçilerin Yeni Hedefi Dünya Şampiyonası

Portekiz Uluslararası Trambolin Cimnastik Turnuvasında 13-14 yaş kategorisinde takım olarak altın madalya kazanan Mersinli cimnastikçiler, kasım ayında Bulgaristan’da düzenlenecek dünya şampiyonasında da kürsü hedefliyor.

Antrenör Kenan Akdemir, idaresinde 13 yaşındaki Mersinli sporcular İsmail Eren Toroğlu ve Baran Topçu ile Bolu’dan Muhammed Emin Duman ve İzmir’den Elmas Ertuğ Altındağ’dan oluşan cimnastik milli takımı, 5-8 Temmuz tarihlerinde 17 ülkenin katılımıyla Portekiz’in Santarem kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Trambolin Cimnastik Turnuvası’nda takım olarak altın madalya kazandı.

Bireyselde de mücadele eden Mersinli sporculardan Baran Topçu altıncı, İsmail Eren Toroğlu da beşincilik dereceleri elde etti.

Kendileri için belirledikleri 2024 Olimpiyatı hedefine ulaşmak için çalışan İsmail Eren Toroğlu ve Baran Topçu, kasım ayında Bulgaristan’da düzenlenecek Trambolin Cimnastik Yaş Grupları Dünya Şampiyonasında da bireyselde kürsüye çıkmayı amaçlıyor.

İsmail Eren Toroğlu, yaptığı açıklamada, küçük yaşlarda cimnastik yapmaya başladığını söyledi.

Cimnastik sporunun bütün alanlarını yaptıktan sonra tramboline yöneldiğini anlatan İsmail Eren Toroğlu, şunları kaydetti:

“Burada gösterdiğim başarının ardından milli takıma seçildim ve uluslararası müsabakalara katıldım. Çek Cumhuriyetinde 23 ülkenin katıldığı uluslararası bir şampiyonada kendi yaş kategorimde bireyselde altın madalya kazandım. Yine aynı turnuvada ondan önceki sene üçüncü olmuştum. Sonra dünya şampiyonalarına gittik. Hedefimiz olimpiyat. Ancak aralık ayında Bulgaristan’da dünya şampiyonası olacak. Orada kürsü hedefliyorum.”

Baran Topçu da 3 yıldır cimnastik yaptığını, özellikle takım olarak katıldıkları şampiyonalarda büyük başarılar kazandıklarını anlattı.

Çek Cumhuriyeti, Danimarka ve Portekiz’de uluslararası şampiyonalara katıldığını belirten Topçu, “Portekiz’de takım olarak altın madalya kazandık. Bireyselde ben altıncı oldum. Kasım ayında Bulgaristan’da dünya şampiyonası var. Onun dışında 2024 yılında olimpiyatlar var. Bizim asıl hedefimiz bu dünya şampiyonası ve olimpiyatlarda altın madalya kazanmak.” dedi.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap