beylikduzu escort

supertotobet betist

Çinliler’in G.Saray’a Teklifi Belli Oldu

Dursun Özbek, Çinlilerin Galatasaray’a talip olduğunu belirtmişti. Bu konuyla ilgili bir detay bugün ortaya çıktı. Yine Hürriyet Gazetesi’nin Spor Müdürü Mehmet Arslan, sarı kırmızılı takımın başkanı Özbek’in bu açıklamalarıyla ilgili bir detay ile ilgili köşe yazısı yazdı.

İşte Galatasaray için Çinlilerin verdiği teklifle ilgili detayı paylaşan Mehmet Arslan’ın o yazısı:

Başkan Özbek’in “Çinliler G.Saray’ı almak üzere gayri resmi bir teklif yaptı ama ben kabul etmedim” açıklamasının perde arkasında çarpıcı bilgiler var:

1- Teklif aracı vasıtasıyla geldi.

2- İçerdiği rakam 500 milyon dolar.

3- Hisselerin bir kısmına talipler.

4- Yönetimde söz sahibi olmak istiyorlar.

Türkiye’de kulüplerin yapısı pek çok Avrupa ülkesinden farklı. Camialara ait kulüplerin yakın gelecekte “Sahipli” bir sisteme geçip geçmeyecekleri de hep tartışılır. Tıpkı İngiltere ve İtalya’da olduğu gibi. Fenerbahçe’nin, Galatasaray’ın, Beşiktaş’ın sahibi bir şirket ya da şahıs olabilir mi?

Bu sisteme geçilirse temel soru şu:

KULÜPLER NE KADARA SATILIR? CAMİALAR NASIL TEPKİ VERİR?

Elbette siz soruları istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz de. Geçtiğimiz günlerde Hürriyet Spor’da, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in özel bir röportajı yer aldı. Özbek, Çinlilerin, Galatasaray’ı satın almak istediğini ancak kendisinin bu teklife hayır dediğini açıkladı. Ama bunun dışında ser verip sır vermedi? Teklif nasıl ve kimler tarafından getirildi? Ve daha da önemlisi ne kadar teklif edildi? Özbek bu konuda suskun kalmayı tercih etti. Ama detaylı bir araştırmayla bu sorulara kısmen de olsa bir yanıt bulabildim.

Önce ilk sorudan başlayalım. Teklif bir Türk vatandaşı aracılığıyla Galatasaray’a iletilmiş. İsmi bende saklı. Ama kaynağım açıklanmasını istemediği için bu ismi vermem doğru olmaz.

İkinci sorunun yanıtına gelince. Bu konuda net bir rakama ulaştım. 500 milyon dolar… Ama bu 500 milyon dolarlık teklifin karşılığına, tam olarak ne anlama geldiği bilgisine şu an için ulaşamadım. Öyle ya, G.Saray Spor Kulübü’nün neredeyse bu kadar borcu var.

BORÇLAR NE OLACAK?

G.Saray, Çinliler’e satılacaksa, kuşkusuz 500 milyon dolardan çok daha fazla eder. O zaman geriye bir seçenek kalıyor. Çinliler hisselerin ancak bir kısmını alacaklar.
Ama yönetme yetkisine de sahip olacaklar. 500 milyon dolarlık teklif ancak bu bakış açısıyla mantıklı hale gelebilir.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap