featured

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ GRUP BİRİNCİSİ OLARAK YARIFİNALDE!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ GRUP BİRİNCİSİ OLARAK YARIFİNALDE!
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Manisa’da düzenlediği Voleybol Süper Lig Bayanlar Türkiye Şampiyonası’na üçüncü gün yapılan karşılaşmalarla devam edildi. İstanbul Doğuş Üniversitesi B Grupta yaptığı üç maçı da kazanıp grubu yenilgisiz lider olarak tamamladı. Yarı finalde A Grup ikincisi Üsküdar Üniversitesi’nin rakibi oldu. Diğer yarı finalde de A Grup birincisi Marmara Üniversitesi ile B Grup ikincisi Bahçeşehir Üniversitesi karşılaşacak. Yarı final galipleri finalde şampiyonluk için, mağlup olanlar da üçüncülük için karşılaşacak.

İLK SETİ ALAN BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ OLDU!
Maç karşılıklı alınan sayılarla başladı. Bazen Bahçeşehir Üniversitesi öne geçti. Bazen beraberlikler oldu, bazen de Doğuş Üniversitesi öne geçti. Büyük bir çekişme içerisinde geçen ilk seti Bahçeşehir Üniversitesi 25-22 aldı.

İKİNCİ SETİ ALAN DOĞUŞ BERABERLİĞİ SAĞLADI!
Sude Naz, Çağla, Sude, Ece, Azra, Cansu ile sahaya çıkan Doğuş Üniversitesi ikinci sete daha iyi başladı. Etkili servis ve smaçlarla sete ağırlığını koydu. Bahçeşehir Üniversitesi de maçı bırakmadı. Bu sette de büyük bir çekişme yaşandıysa da seti 25-22 alan Doğuş üniversitesi oldu. Set skorunda da 1-1 beraberliği sağladı.

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ ÜÇÜNCÜ SETİ ALIP ÖNE GEÇTİ!
İkinci seti alıp beraberliği sağlayan Doğuş Üniversitesi üçüncü sete de iyi başladı. Libero Damla ve Ceren iyi manşetler aldı. Pasör Çağla ve Özlem takımı iyi oynattı. Pasör çaprazları Azra, Cansu smaçlarıyla takımını öne geçirdi. Orta oyuncuları yerinde bloklarla rakibin hücumlarını kestiler. Takım halinde iyi bir oyun ortaya koyan Doğuş Üniversitesi bu seti de 25-18 farklı aldı. Set skorunda da 2-1 öne geçti.

İLK SETİ KAYBEDEN DOĞUŞ MAÇI KAZANMASINI BİLDİ!
İlk seti kaybeden Doğuş Üniversitesi ikinci ve üçüncü setten sonra dördüncü set ise de kıran, kırana büyük bir çekişme içerisinde geçti. Bahçehir seti alıp maçı karar setine taşımak için bütün gücünü ortaya koyduysa da Doğuş buna izin vermedi. Bu seti de 25-23 alan Doğuş Üniversitesi maçı da 3-1 kazandı. Grubu da yenilgisiz lider olarak tamamladı.

BARIŞ SÜMEN:” LİDER OLMAK YETMEZ. HEDEF ŞAMPİYON OLMAK”
Doğuş Üniversitesi Antrenörü Barış Sümen,” Süper Lig’de ilk yılımız. Fazla tecrübemiz yok. Ama iyi bir derece almak istiyoruz. Grupta yaptığımız üç maçı da kazanıp grubu lider olarak tamamladık. “Lider olmak yetmez.” Yarı finale yükseldik. Yarı finalde de galip gelip hedefimiz final oynamak. Finali de kazanıp şampiyon olmak.” Şeklinde konuştu.

TOPLU SONUÇLAR:
KADINLAR:
İstanbul Bilgi Ünv.- Erciyes Ünv.: 3-1
Marmara Ünv.- Üsküdar Ünv.: 3-1
Doğuş Ünv.- Bahçeşehir ÜNV.: 3-1
ERKEKLER:
İstanbul Gedik Ünv.- Beykent Ünv.: 0-3

Haber: Tayyar Sümen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!