featured

Doğuş Üniversitesi Şampiyon

 

 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Manisa’da düzenlediği Kadınlar Süper Ligi Türkiye Şampiyonası’nda Doğuş Üniversitesi namağlup Türkiye şampiyonu oldu!

 

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ: 3

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ: 1

HAKEMLER : Serap Kuka- Selçuk Görmen

SALON: Manisa Celal Bayar Üniversite

SETLER: 3- 1 ( 22-25, 29-27, 26-24, 32-30 )

SÜRE: 135 Dk. (25-37-34-40 )

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ: Melike, Sude Naz, Çağla, Sude, Ece, Cansu, Damla (L), Ceren (L), Özlem, Azra, Meltem (Duygu, Eylül)

ANTRENÖR: Barış Sümen

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ: Hilal, ada, Sudan, Kiraz, Elifsu, Hanife, Sude (L), Adlin (L), Derin, Aysu, Özge, (Melise, Feride)

ANTRENÖR: Neşve Büyükbayram

 

 

DOĞUŞ ŞAMPİYON, BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ İKİNCİ!

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Manisa’da düzenlediği Kadınlar Süper Ligi Türkiye Şampiyonası final karşılaşmasında Bahçeşehir Üniversitesi’ni çıkarttığı başarılı oyunuyla 3- 1 mağlup eden İstanbul Doğuş Üniversitesi Türkiye şampiyonu olmanın büyük sevincini yaşadı. Final maçını kaybeden Bahçeşehir Üniversitesi ikinci olurken, üçüncülük maçında Marmara Üniversitesi Üsküdar Üniversitesi’ni 3-1 mağlup edip üçüncülük kürsüsüne çıktı. Üsküdar Üniversitesi de 4. Sırada yer aldı. Dereceye giren takımların kupa ve madalyaları törenle verildi.

 

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ İLK YILINDA MUTLU SONA ULAŞTI!

Doğuş Üniversitesi ilk yılında şampiyon olmanın büyük mutluluğunu yaşadı. Doğuş Üniversitesi B Grubunda Bahçeşehir, Ege ve Gazi Üniversitesiyle karşılaştı. İlk maçında Ege Üniversitesini 3-2, ikinci maçında Gazi Üniversitesi’ni 3-0 ve üçüncü maçında da Bahçeşehir Üniversitesini 3-1 mağlup etti. Grubu namağlup lider tamamladı. Yarı finale yükseldi.

 

YARI FİNAL VE FİNAL MAÇLARINI KAZANIP ŞAMPİYON OLDU!

Doğuş Üniversitesi yarı finalde A Grup ikincisi Üsküdar Üniversitesiyle eşleşti. Üsküdar Üniversitesini de zorlu bir mücadele sonrası 3-2 mağlup edip final oynama hakkını elde etti. Final karşılaşmasında bir kez daha karşılaştığı Bahçeşehir Üniversitesini 3-1 yenerek ilk yılında şampiyonluğa imzasını attı.

 

DOĞUŞ ANTRÖNÖRÜ SÜMEN: ÇALIŞTIK KAZANDIK MUTLU OLDUK!

Çok çalışmalarının karşılığını şampiyon olarak aldıklarını belirten Doğuş Üniversitesi Antrenörü Barış Sümen,” Üç yıl önce ilk takımımızı kurduk. 2. Ligden başladık şampiyon olduk. Birinci lige çıktık. Aynı başarıyı 1. Ligde de gösterip süper lige yükseldik. Görüldüğü gibi Süper Ligde de önce grup birinci

olduk. Sonra yarı final ve final galibiyetleriyle mutlu sona ulaştık. Bu arada her zaman yanımızda olan ve bizlere her konuda destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Turgut Özkan, Genel Sekreterimiz Av. Bağlan Uzgören, SKS Müdürümüz Dr. Öğretim Üyesi Hakan Kaya ve Spor Koordinatörümüz Melike Büyükyiğit ile bana yardımcı olan antrenör arkadaşım Emre Dirier ve sporcularıma çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Haber:Tayyar Sümen

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!