beylikduzu escort

supertotobet betist

EFSANE! Usain Bolt…

Atletizmde yeni bir çağ başlatan Jamaikalı sprinter Usain Bolt pistlere veda etti. Bireyseldeki son yarışını cumartesi gecesi, 70 bin kişilik Londra Olimpiyat Stadı’nda 100 metre finaliyle yapan Bolt, alkışlarla uğurlandı. 30 yaşındaki atlet için yarış istediği gibi sonuçlanmadı. Justin Gatlin’e geçilen Bolt kapanışı altın değil de bronzla yapsa da zaten bugüne kadar, kırdığı dünya rekorları, olimpiyat ve dünya şampiyonasında elde ettiği madalyalar tarihe geçmesine ve adını literatüre altın harflerle yazdırmasına yetti de arttı bile…

Dünya rekorları bıraktı!

Tüm dünya onu, 22 yaşındayken katıldığı 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda 100 ve 200 metrede dünya rekoru kırıp, şampiyon olmasıyla tanıdı… Efsane o günden bugüne üstüne koyarak ilerledi. 2012 Lonra Olimpiyatı’ndan sonra, 2016 Rio’yu da boş geçmedi. 100 ve 200 metrede şampiyonluk unvanını koruyan Usain Bolt, üst üste 3. kez duble yaparak, bunu başaran ilk atlet olarak tarihe geçti. Dünya Şampiyonası’nda 2011 Daegu’daki yanlış çıkış yapmasının dışında 100 metrede 3 kez, 200 metrede 4 kez zirvede yer aldı. Bolt, ayrıca 100 metrede 9.58, 200 metrede de 19.19 gibi kırılması çok zor olan iki dünya rekorunu da gerisinde bırakmış oldu.

Artık unutulmazlar arasında…

‘Rüzgarın oğlu’ lakabını alan Bolt sadece başarılarıyla değil, uzun boyuna göre bu kadar hızlı koşması imkansız olduğu için, fizik kurallarını alt-üst eden adam olarak değerlendirildi. Yarış öncesi ve sonrasında kendine özgü hareketleriyle sempati kazanan Bolt’un tüm yarışlarda rakiplerine fark attıktan sonra sağına soluna bakarak finişi geçip, poz vermesi de şimdiden unutulmazlar arasına girdi. Tam 10 yıl boyunca bize müthiş heyecan yaşattığın için teşekkürler Bolt… Bu arada efsane resim olarak son yarışını 4×100’de cumartesi koşacak.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap