beylikduzu escort

Elazığspor’a Güzel Haber

FIFA tarafından Elazığspor’a verilen 2 dönemlik transfer yasağı cezası, CAS’a yapılan itiraz başvurusu ile kesin olarak kaldırıldı.

 

Elazığspor’da günler sonra gelen sevindirici gelişme, taraftarların yüzünü güldürdü… FIFA tarafından Elazığspor’a verilen 2 dönemlik transfer yasağı cezası, Bordo-Beyazlıların CAS’a yaptığı itiraz başvurusu üzerine kesin olarak kaldırıldı.

 

Alınan bilgilere göre geçtiğimiz yıl ekim ayında eski futbolcu CANGELE’nin alacaklarının ödenmemesi sebebiyle verilen 2 dönemlik transfer yasağı cezasını Ara Transfer Dönemi sonrasına ertelettiren Elazığspor Kulübü, daha sonra ise oyuncuyla temasa geçerek alacaklarını ödedi ve FIFA Avukatları Cenk GÜNDOĞDU ile Çağla KIZILKOCA aracılığıyla CAS’a itiraz başvurusunu yaparak cezanın kaldırılmasını talep etti.

 

Tüm bu gelişmelerin ardından toplanan CAS, Elazığspor’un itiraz başvurusunu haklı bularak, FIFA’nın verdiği 2 dönemlik transfer yasağı cezasını kaldırdı.
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Elazığspor’un FIFA Avukatı Cenk GÜNDOĞDU, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“FIFA tarafından 08.02.2017 tarihinde Elazığspor Kulübü aleyhine verilmiş olan 2 dönem transfer yasağı cezasının iptaline ilişkin, İsviçre Lozan’da bulunan Uluslar arası Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) açmış olduğumuz dava sonucunda Elazığspor Kulübü’nün transfer yasağını kesin kararla kaldırmış bulunmaktayız. Daha önce FIFA tarihinde ilk kez bir spor kulübünün almış olduğu -6 puan cezasının iptalinin gururunu yaşadığımız bir süreçte Türkiye’de bir spor Kulübü’ne FIFA tarafından verilen transfer yasağını Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nde yine ilk kez kaldırmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Bugüne kadar FIFA tarihinde ilklere imza atmanın haklı gururunu yaşarken, bu davalarda özellikle yabancı hukuk büroları yerine kendi ülkesinin değerlerine güvenip bizleri tercih eden Sayın Mücahit YANILMAZ’a, Elazığspor Kulübü Yönetimine ve Elazığ Halkına teşekkürü bir borç biliriz. Elazığspor Kulübü’nün içerisinde bulunduğu bu zor günlerde böylesine güzel ve önemli bir haberi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ülkemize ve spor camiamıza hayırlı olsun”

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap