featured

Erol Bilecik:Elimizde kanıtlar var

Fenebahçe asbaskanı Erol Bilecik Trabzonspor maçı sonrası konustu.

İste o açıklamalar
Enteresan bir akşam yaşadığımıza hep beraber şahit olduk. Ama benim iki tane teşekkürüm var; bunlardan bir tanesi 17. dakika itibarıyla 10 kişi kalan ama gerçek anlamda kahramanlıklarıyla adeta 82 dakika maçı götüren futbolcularımıza, teknik kadromuza, müthiş derecece alın terlerini fazlasıyla ortaya koyan takımımıza canıgönülden teşekkür ediyorum. Bir diğer teşekkürüm de şüphesiz Fenerbahçe’nin en önemli itici gücü olan seyircimize, taraftarımıza! Onlar her devreye girdiğinde takımın bambaşka bir havada, nasıl bir performans sergilediğini hep beraber izlemiş olduk. Tekrardan onlara teşekkürlerimi borç biliyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Ama bu akşam esas resme gelmek istiyorum: Bu akşam gördüğünüz gibi yine Türk futbolunda son derece ‘leke’ diyebileceğimiz bir akşam geride kalmış oldu. Yani neredeyse sezonun başından bu yana sistematik bir şekilde yapılan ‘hakem atama mühendisliğine’ bu akşam bir kez daha şahit olmuş olduk. Biz, bu akşam yaşananları cumartesi günü öğleden sonra kendi sosyal medya hesaplarımızdan, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yapmış olduğumuz açıklamalarda adeta tahmin etmiştik veyahut bu akşamki hakemin yapmış olduğu yönetim tarzı bunun bir anlamda sanki teyidi oldu. Yani gerçekten ‘hakem atama mühendisliği’ ve ilgili olan kurum da ve buna yardımcı olanlar, altını çiziyorum; yardımcı olanlar, nihayetinde bu tip akşamların ve Türk futbolunun ne kadar zora girdiğini, bizim de Fenerbahçe olarak uğramış olduğumuz haksızlıklar zincirine sanki bir halka daha eklemiş oldular.

Yani Trabzon’un zaten böyle bir desteğe ihtiyacı yoktu. Ama Fenerbahçe’ye yapılan bu sistematik haksızlıkların, sistematik hakem haksızlıklarının özellikle altını çiziyorum, bu akşam da bir yenisini görmüş olduk. Bunları şuradan da bütün haziruna, hem camiamıza hem de bütün sporseverlere açıklıyorum ki, önümüzdeki hafta içinde elimizde bulunan bütün bilgi akışını; bu hakem atama mühendisliklerine dönük olarak yapılan haksızlıkların ve bu anlamdaki bütün ön bilgilerini vs. önümüzdeki hafta içerisinde sizlerle net bir şekilde paylaşmış olacağız. Cumartesi günü yapmış olduğumuz açıklamada artık bunun bir son bulması gerekir. Nihayetinde tekrardan bu tip gecelerin, daha doğrusu bu tip hadiselerin Türk futbolunda yaşanmaması ve Fenerbahçemizin de hak ettiği uygun bir şekilde yolculuğuna devam etmesini canıgönülden diliyorum.

Fenerbahçe.org

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!