featured

“Es-Es’in kapanmasına imza atmayacağım”

Önümüzdeki sezon TFF 2. Lig’de mücadele edecek Eskişehirspor’da Divan Kurulu Başkanı Ali Çelikoğlu, 12 Temmuz’daki seçimli genel kurula kadar çalışmalarına devam edeceklerini ancak bir aday yönetim listesinin oluşmayacağını düşündüğünü söyledi.

Vali Hanefi Demirkol Tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Çelikoğlu, transfer yasağının kaldırılması için ypaılan çalışmalar hakkında bilgiler verirken, geçmiş dönemlerde kulübün itibarının kaybedildiğini belirtti. Şu anki borcun Eskişehir’in ödememesinin zor olduğunu da vurgulayan Çelikoğlu, 12 Temmuz Pazartesi günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda yönetim listesinin de oluşmasının zor olduğunu ifade etti.

Başkan Çelikoğlu, özetle, şu açıklamaları yaptı:

“Yapılan hatalar ve gelinen son nokta içimi acıtıyor. Biz Türkiye’de bir aile kavramına alışmışız ama buna neden böyle denir anlamış değilim. Ve benim kabul etmeyeceğim bir aile kavramı. Aile, kutsaldır. Fakat futbol ailesi içinde bulunduğumuz dönemde aidiyet duygusuna hakarettir.  Futbol ailesi kavramına da çok karşıyım.”

“İkinci 15 günlük sürede bazı mesafeler kat ettik. 89 tane imza almamız gereken dosyamız vardı. Bunların 64 tanesi TFF’ye bağlı borçlar, 5 tanesi de FIFA’da olan borçlar. Biz son olarak bu borçların 63 tanesinden bir bedel ödemeden izin aldık. Bu borçlar 2013-2014 sezonunda oluşmuş, yargıya ise 2015 yılında intikal etmiş borçlar. Bu borçların yüzde 80-85’i Mesut Hoşcan dönemini kapsayan borçlar. Borçlanma da bir yere kadar oluyor, kulüp de zaten borçlanamaz duruma gelmiş ve itibarını kaybetmiş.”

“Fatih Baturaygil, arkadaşlarıyla birlikte bir yönetim listesi oluşturmak için görüşmeler yaptı. Bir dahaki genel kurulda yönetim listesi için önerilerimiz olacaktı. Benim ve diğer divan arkadaşlarımın motivasyonu gerçekten düştü. Fathi Baturaygil, bu listenin oluşmayacağını ve bu işlere devam etmeyeceğini söyledi. Eskişehir’de Eskişehirspor’un başarılı olmasını istemeyen bir kitle var. Arkadan dolanıp zarar veren insanlar var. Umudumuz kalmadı. Ben bu saatten sonra işlerin düzeleceğini zannetmiyorum.”

“Biz 12 Temmuz’daki genel kurula kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Eskişehirspor’un menfaatleri için çalışacağız. Yönetim listesi oluşturmaya niyeti olan arkadaşlarımız olacaksa biz kendilerine yardımcı oluruz. Pazartesi günü bir liste saat 15.00’e kadar ulaşmazsa belki ben de salonda olmayacağım. Bu kulübün kapanma noktasında son imzayı atmayacağım.”

 

alanya mutlu son masaj

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!