featured

Fenerbahçe avukatı Naim Karakaya Bengütürk Tv’ye konuştu

BengüTürk TV’de Pelin Koç’un sunumuyla ekranlara gelen Spor Saati programına konuk olan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Naim Karakaya, senelerdir devam eden “Futbolda Şike Davası’na” ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Karakaya açıklamalarında, “3 Temmuz 2011’de başlayan ve neredeyse 10 yıldır devam eden bir süreç, hukuka aykırı şekilde bir örgütün bir kulübü dize getirmeye çalışmasına yönelik bir operasyondu. Cübbe giymiş üniforma giymiş insanlar devletin memurları aslında örgütün amaçlarına hizmet etmek için bu süreci yürüttüler ama Fenerbahçe Kulübü 3 Temmuz sürecinde dik durdu ve Fetö Terör örgütünün çarptığı ilk duvar Sarı-Lacivert duvar oldu. Elbette diğer alanlarda da büyük uğraşlarla büyük direnişler gösterildi ama en büyüğünü en çok ses getirenini Fenerbahçe Kulübü yaptı.” İfadelerini kullandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Avukatı Naim Karakaya, “Yaşanan bu süreç hiçbir zaman tarafımızca kabul edilmedi ve hep mücadele verildi. Dönemin yöneticileri Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu ve diğer Fenerbahçe camiası maddi ve manevi çok yıprandı. Bu süreç devam ederken 2014 yılında Aziz Yıldırım bir şikayet dilekçesi verdi ve bu sürecin hukuka aykırı olduğunu bildirdi, daha sonra 15 Temmuz süreci yaşanınca bu durumun 15 Temmuz’a giden bir yol olduğu anlaşıldı” ifadelerini kullandı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!