featured

Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde Geri Sayım Başladı

67. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde büyük heyecana sayılı günler kaldı. 29 Eylül Çarşamba gecesi Volkswagen Arena’da gerçekleşecek büyük törende ödüller sahiplerini bulacak.

Sporun birleştirici ve iyileştirici gücüne inanarak 1954 yılından günümüze kadar uzanan ve 6 yıldır Gillette iş birliğiyle gerçekleşen Türkiye’nin en prestijli spor ödül töreni ‘Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’ne artık sayılı günler kaldı. 29 Eylül Çarşamba günü Teve2, Spor Smart ve SportsTV’den ortak canlı yayın ile gerçekleşecek ödül töreninde, 2020 yılında gösterdikleri performanslarıyla ‘Sporun En İyileri’ olmaya hak kazanan isimler ödüllerine kavuşacak.

Spora ve sporcuya verdiği destekle ile “Sporla İyiyiz, Hepimiz Biriz” mottosuyla hareket eden P&G’nin lider erkek bakım markası Gillette, gerek ülkede gerekse dünyada sporun pozitif etkisinin bilinciyle birleştirici ve iyileştirici gücüne inanıyor. A Milli Takım, E-Spor sponsorluğu ve kulüp lisans anlaşmalarının yanı sıra; 67 yıllık bir geçmişe sahip olan Yılın Sporcusu Ödülleri’nde 6 yıldır isim sponsorluğunu üstleniyor.

P&G ve Milliyet’in ev sahipliğinde düzenlenen ödül töreni, aynı zamanda #GilletteGibi bir harekete de aracı oluyor. Son 2 yıldır, verilen oylar arkasında Gillette ve Milliyet’in ortaklığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) destek ve iş birliğiyle; Türkiye’de gençlerin sporla büyümesini destekleyen sosyal sorumluluk projelerine imza atılıyor. 2020 yılında Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri kapsamında, pandemi nedeniyle uzaktan eğitime erişim ihtiyacı olan öğrencilere destek amaçlı alınan eğitim ekipmanları; Kocaeli Valiliği, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TMOK iş birliğiyle dağıtılmıştı.

Bu yıl verilen her bir oy, çocukların spor malzemesi ihtiyacını karşılamak için bir desteğe dönüştürülecek.

2020’nin #GilletteGibi Sporcu Adayları

Erkek bakımının lider markası Gillette ile Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği 67. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri için jürinin ön aday belirleme sürecinden sonra seçilen ve halkın oylamasına sunulan ‘Yılın Sporcuları’ aday listesi şu şekilde:

Yılın Sporcusu

Emre Sakçı
Ferhat Arıcan
İbrahim Çolak
Merve Tuncel
Shane Larkin
Ümit Şamiloğlu
Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu

Eda Erdem
Göksu Üçtaş Şanlı
İlke Özyüksel
Meryem Boz
Serap Özçelik Arapoğlu
Yasemin Adar
Yılın Antrenörü

Ergin Ataman
Giovanni Guidetti
Kamelia Dunavska
Okan Buruk
Türker Oktay
Yılmaz Göktekin
Yılın Çıkış Yapan Sporcusu

Berke Akçam
Bora Tarhan
Busenaz Sürmeneli
Emre Sakçı
Fatma Uruk
Merve Tuncel
Yılın Paralimpik – Engelli Sporcusu / Takımı

Ali Öztürk
Esra Bayrak
Fatma Damla Altın
Muharrem Korhan Yamaç
Neslihan Kavas
Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı
Yılın Takımı

19 Yaş Altı Kadın Voleybol Takımı
A Milli Kadın Voleybol Takımı
Anadolu Efes
Başakşehir
Kadın Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımı
Vakıfbank
Gillette Yılın Futbolcusu

Çağlar Söyüncü
Hakan Çalhanoğlu
İrfan Can Kahveci
Merih Demiral
Uğurcan Çakır
Yusuf Yazıcı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!