SON DAKİKA
Alanyaspor'dan Carlos'a Tepki
Eklenme Tarihi
31/08/2016 18:47
Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu Vagner Love transferi konusunda birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Çavuşoğlu, “Bir tane yıldız futbolcu almak gündemimizde vardı. Vagner Love ismi ortaya çıkınca biz de mutlu olduk. İkna sürecinde çok zorluk çekmedik. Vagner  Love transferinde menajer Cenk Melih Yazıcı ve oğlum başrol oynadı diyebilirim. Oyuncu Zico, Deivid, Cristian Baroni ve Alex’ten bilgi almış. Onlar da sağolsunlar olumlu referans vermişler. Ancak Roberto Carlos ise olumsuz görüş belirtmiş. Hatta ‘Alanya’da bir tane kafe var, gidip ne yapacaksın?’ bence gitme demiş. Neredeyse onun yüzünden transfer gerçekleşmeyecekti.

Alex ‘Alanya’da 3 gün kaldım gayet keyifliydi’ diyerek Vagner Love’ın moralini düzeltmiş. Oyuncuyu oğlum ve ortağı menajer Cenk bey evlerinde misafir ettiler. O da bundan çok memnun kaldı. Bu transfer için kulüp kasasından 1 milyon Euro çıkacak. 500 bin Euro da sponsor ödeyecek. Böylece toplam maliyeti 1,5 milyon Euro olacak. Futbolcuya ligimizden daha yüksek ücret önerenler de vardı ama bizi tercih etti.

Rizespor bizim verdiğimizin 500 bin Euro fazlasını teklif etti fakat oyuncu bizde oynamak istedi.  Monaco’da yıllık 2,8 milyon Euro kazanıyordu. Bizde daha az bir miktara oynayacak. Vagner Love kendine güveniyor ve futbola aç olduğunu, düzenli oynamak istediğini söylüyor. Bu yüzden sözleşmeye 5 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi yazdırdı. Amacı burada yeniden doğup yeniden büyük kulüplere gitmek.

Ayrıca Omeruo ile de 1 yıllık sözleşme imzaladık. Son olarak Fransa’nın Lorient kulübünden Lamine Gassama’yı kadromuza kattık. İmzaya 10 dakika varken oyuncuya Roma teklifte bulundu ama 2 yıllığına imzayı attık. Transferde önemli işler yaptık diye düşünüyorum” dedi.  
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamıştır
Yorum Ekle
  • Ad