SON DAKİKA
Omeruo: İlk hedef ligde kalmak
Eklenme Tarihi
07/09/2016 15:59
Aytemiz Alanyaspor'un Chelsea'den kiraladığı genç sağbek Kenneth Omeruo, Süper Lig'e yeni çıkan takımların ilk hedefinin kalıcı olmak olduğunu belirterek, öncelikle bunu başarmayı hedeflediklerini söyledi. Aytemiz Alanyaspor'un sağbek oyuncusu Kenneth Omeruo, Türkiye'de kaliteli ve tempolu futbol oynandığını söyledi. Avrupa'da oynadığı için bunu net bir şekilde söylediğini kaydeden Omeruo, "Avrupa ile Türkiye arasında çok bir fark yok. Bunu bildiğim için tekrar Türkiye'ye geldim. Sadece küçük farklar yaratan detaylar var. Bu detayların üzerinde biraz durulmalı" dedi.

'KALİTELİ TAKIMIZ'

Süper Lig'e yeni çıkan takımların ilk hedefinin tamamen ligde kalmaya odaklı olması gerektiğini vurgulayan Omeruo, "Bizim de hedefimiz elbette bu yönde olmalı. Bunu inkar edemeyiz. İlk hedefimiz ligde kalmak olmalı. Yapılan transferler, mevcut futbolcu kalitesi ve performansımız göz önünde bulundurulduğunda bu kalitedeki bir takımın, Avrupa'da bile oynayabilecek güçte olduğunu düşünüyorum. Ancak dediğim gibi ilk hedefimiz ligde kalmak olmalı" diye konuştu.

"İKİ FARKLI KİŞİYİM"

Kaliteli bir futbolcu grubuna sahip olduklarını kaydeden Omeruo, şöyle dedi: "Sahada ve dışarıda iki farklı kişiyim. Sahada topa sahip olmak isteyen, agresif bir oyun oynayan ve forvetlere geçit vermek istemeyen bir Omeruo olmak istiyorum. Ailemden ayrı, gurbetteyim. Onlarla her gün telefonla görüşerek hasret gidermeye çalışıyorum. Burada küçük köpeğimle boş vakitlerde oyun oynayarak eğleniyoruz. Alanya çok güzel bir şehir. Daha önceden bildiğim bir yerdi. Burayı çok seviyorum."
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamıştır
Yorum Ekle
  • Ad