SON DAKİKA
Advocaat ile Devam!
Eklenme Tarihi
29/12/2016 13:04
Geçtiğimiz sezonu Vitor Pereira ile kapatan ve memnun kalmayıp yerine Advocaat'ı getiren Fenerbahçe Yönetimi, Hollandalı teknik adamın performansından çok memnun. 3 kulvarda da başarılı olamayan ve Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçında Monaco'ya elendikten sonra Vitor Pereira ile yolları ayıran Fenerbahçe, Lig'in başlamasına kısa bir süre kala Hollandalı teknik direktör Dirk Advocaat ile anlaşmıştı.

Advocaat takımın başına geçtikten sonra UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalan fakat Lig'de kötü başlangıç yapan Fenerbahçe, Advocaat ile yolları ayırmayı düşünmüş ama devam etme kararı almıştı.

Kötü gidişata dur diyen, formayı hak edene veren Advocaat, ''Siz Fenerbahçe'yi Kasım'da görün'' demesinin ardından, Kasım ayında gayet başarılı bir performansa imza atmıştı.

Fenerbahçe Yönetimi, disiplinli bir yapısı olan ve yaşı gereğiyle oldukça tecrübeli olan Advocaat ile devam etme kararı aldı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yakın çevresine, ''Çalıştığım en iyi teknik direktör'' demesinin ardından Fenerbahçe Yönetimi harekete geçti.

Aldığımız bilgilere göre, Başkan Aziz Yıldırım ve Yöneticiler, Advocaat ile bir toplantı gerçekleştirdi ve kendisini takımın başında görmek istediklerini iletti. Toplantıda gereken bütün imkanın sağlanacağı ve istenilen oyuncuların alınması konusunda ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ileten yöneticilere Advocaat'ın cevabı ise sadece ''kabul ediyorum'' oldu.

Advocaat ile 2 yıllık yeni mukavele yapacak olan Fenerbahçe Yönetimi, diğer yandan da performansı iyi olan oyuncularla sözleşme yenilemeye hazırlanıyor.

24 Saat Futbol Özel Haber
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamıştır
Yorum Ekle
  • Ad