24 Saat Futbol

”Her maçı ciddiye alıyoruz”

”Her maçı ciddiye alıyoruz”
Hit: 27
13 Mart 2018 - 19:49

Heynckes Beşiktaş maçı öncesi basın toplantısında bulundu..

 

İşte o açıklamalar

Tüm maçlarımızı ciddiyetle oynuyoruz, ağır idmanlar yapıyoruz. Bu otomatikleştirdiğimiz sistemi, pres, pas, rakip kale önündeki oyunu hala mükemmelleştirebiliriz diye düşünüyoruz. Üst düzey rakiplerle karşılaşınca buna hazırlıklı olmalıyız. 5-0 her ne kadar büyük bir avantaj gibi gözükse de maça yüksek konsantrasyonla başlamalıyız. Takımımızda tecrübeli oyuncular var ve hepsi durumun farkında.

”Nefes alan taraftar topluluğu olacaktır”

Futbol dünyasındakiler için, iyi bir atmosferde oynayabilmek önemlidir. Taraftar bu oyunun en önemli parçasıdır. Glasgow’da Celtic’e karşı oynadım, müthişti, Napoli deplasmanı müthişti. Yarın da takımıyla nefes alan bir taraftar topluluğu olacaktır.

”Benim için sabit bir 11 yok”

Burada 20’nin üzerinde üst düzey futbolcuyla bulunuyoruz. İlk 11’le çıkmak derken neyi kastediyorsunuz? Ben tüm oyuncularımı aynı seviyede görüyorum, benim için sabit bir 11 yok. Bu rakibe, form durumuna göre değişebilir.

”Oyuncularımı sert bir şekilde uyardım”

Sarı kart görmemeleri konusunda oyuncularımı sert bir şekilde uyardım. 2013’te yarı finalde Barcelona karşısında 5 oyuncumuz sarı kart sınırındaydı ama hiçbiri sarı kart görmedi ve finalde hepsi oynayabildi.

”Tüm maçlarımızı çok ciddi oynuyoruz”

Şampiyonlar Ligi’nin beklentileri çok yüksektir. Bundesliga’yı domine edebilirsiniz ama buna rağmen tüm maçlarımızı çok ciddi oynuyoruz. Otomatikleştirdiğimiz oyun sistemini hala mükemmelleştirebiliriz diye düşünüyorum.