İşte Fenerbahçe’nin Jasikevicius teklifi

Fenerbahçe’de Obradovic’in ayrılığı sonrası yeni coach arayışı başladı.

LRT.lt’ye göre Fenerbahçe, Sarunas Jasikevicius’a yıllık 1.5 milyon Euro’luk bir maaş önerisinde bulundu. Başarılı çalıştırıcının 2019-20 sezonu için Zalgiris’ten aldığı ücret ise 850 bin Euro olarak aktarılmakta.

Fenerbahçe’de 22-24 milyon Euro seviyelerine düşmesi beklenen maaş bütçesi ise Jasikevicius’un Zalgiris’te sahip olduğu oyuncu bütçesinin iki katı olarak lanse ediliyor.

Sarunas Jasikevicius:''NBA ile EuroLeague birbirine çok benziyor''

Barcelona faktörü

Sarunas Jasikevicius, daha önceki dönemlerde Barcelona ile anlaşma noktasına gelmiş fakat bu birliktelik son anda gerçekleşmemişti. Bu yaz için de yine Barcelona iddiaları ortaya atılmış durumda.

Katalan ekibinde Svetislav Pesic’in durumu Jasikevicius için belirleyici olacak fakat burada kıstasın ne olacağı önem taşıyor. Çünkü Barcelona Yönetimi, sezon performansı odaklı davranırsa Pesic ile yola devam etme kararı alabilir.

Barcelona, İspanya Liga Endesa Final Turu’nda şu anda grubunu lider bitirmeyi garantilemiş durumda. Son maçlar öncesi Real Madrid’in de diğer grupta elenme noktasına gelmiş olması onları şampiyonluğun en önemli favorisi haline getiriyor. İspanya’da gelecek lig şampiyonluğu sonrası Pesic ile ilgili karar alınırsa Jasikevicius’ın Fenerbahçe’ye gelme ihtimali artabilir.

Kaynak:fanatik

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Koray Güçlü

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap