REKLAM REKLAM

”Mali tablo olumsuz”

, , kategorisinde, 13 Haz 2018 - 14:25 tarihinde yayınlandı
”Mali tablo olumsuz”

Ali Koç Comolli’nin imza töreninide açıklamalarda bulundu.

 

İşte o açıklamalar

Seçim dönemi bize göre bir demokrası şöleni oldu. Siyasi partilerin 1200-1300 kişiye kongre yaptığı bir yerde biz 21000 üyeyle bunu gerçekleştirdik. Bu da bizim için bir gurur tablosu oldu. Bu şölen de gösterdi ki Fenebrahçe çok farklı bir kulüp. Divan başkanımız Vefa Küöük’e de ayrı bir teşekkürü borç biliyoruz.

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelenler vardı. Gerçekten kongre üyelerimize de teşekkür ediyorum.

1 haftadır ne yaptık? Çarşamba günü başladık çalışmaya… Önce personelimizle bir toplantı yaptık. Huzurlu ve mutlu bir çalışma ortamını onlara hazırlamak bizim görevimiz. hiçbir konuyu önermekten, sormaktan çekinmemelerini istedik.

Tabii ki neyi devraldığımızı bilmek istedik. Yoğun çalışmamız devam ediyor. Finansal konuda denetçimiz olan Ernst and Young firmasıyla çalışmaya devam ediyoruz. Şu ana kadar buz dağının görünen yüzünü tespit edebiliyoruz. O da bizim tahmin ettiğimizden daha kötü durumda… Her zaman söyledik, önce sıcak para akışı sağlayacağız. Bunda bir değişim yok. Ama ne kadar olduğu konusunda bir fikrimiz olması için bazı şeyleri daha net görmemiz lazım. İkinci konu ise sponsorluklar… Birçok teklif alıyoruz zaten…

Amiral gemimiz futbolda nasıl yola devam edeceğimizi ve menavralarımızı belirlemek durumundayız. Hiçbir zaman şampiyonluk hedefimizden geri atmak hedeflerimizde değil. Bugüne kadar yapılanlardan farklı şekilde bu işi gerçekleştirebileceğimizi görüyoruz.

Sizden medya olarak bir isteğim var. Transfer dönemi toto dönemi gibi… Biliyorum sayfaları doldurmak zorundasınız ama beklentileri de yükseltmemek lazım.

Haddime değil bunları söylemek ama öyle rakamlar var ki ben de şaşırıyorum.

Biliyorsunuz ilk satışımızı yaptık. Oyuncumuzu gönderdik ama öyle rakamlar yazılıyor ki şaşırmamak elde değil. SPK’ya zaten bildirmek zorundayız bazı rakamları…

İki asbaşkanımız var biri Semih Özsoy diğeri ise bUrhan Karaçam. Burhan bey burada değil, finans şirketleriyle toplantılar yapıyor şu an çünkü haftaya ödemelerimiz var. Fenerbahçeli iş adamları var. İsimlerinin verilmesini istemiyorlar. Bin atne, 5 bin tane alıyorlar. Bazen de 300 ama bize hep “Size verelim siz dağıtın bizim böyle bir imkanımız yok” diyorlar. Bu heyecanı bu motivasyonu korumamız lazım.

 

Biz Damien’la 1 senedir beraber çalışıyoruz. Onunla yoğun çalışmaya başlamadan önce böyle bir yapıyı oluşturmak için kuvvetli bir sportif direktör vardı.

Bu yapının içinde yetenek bulup yıldızlaştırma var, futbol akademisi var. Hem Fenebrahçe’ye hem Türk futboluna oyuncu kazandırma var. Sayın Vomolli bu anlamda en üst düzey kulüplerde çok farklı görevler almış bir isim. Beni olumlu açıdan etkileyen konu ise genç yeteneklerin gelişmesine harcadığı mesai ve yatırımlar.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR