beylikduzu escort

supertotobet betist

Mesut Özil Konuştu !

 Arsenal’in yıldız 10 numarası Mesut Özil, Daily Mail gazetesine verdiği röportajda çarpıcı ifadeler kullandı.

Mesut’un fareli anıları!
Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde bir Türk mahallesinde büyüyen Türk asıllı oyuncu o dönem yaşadıklarını anlattı: “Bisikletlerimizi apartmanın bodrum katına koyardık. O dönemler grubun en küçüğü bendim. Bodruma indiğinizde ışık için açma kapama düğmesi bulunmazdı. Işığı yaktığınızda 30 saniye sonra tekrar giderdi. Karanlıktan dolayı neyin nerede olduğu belli olmazdı. Bazen sesler duyardınız. Önünüzde kocaman bir fare belirebilirdi. Ben bodrum kata hiçbir zaman tek başıma inmezdim, hep başkalarını beklerdim.

“Çünkü sen Türk’sün ve adın Mesut”
Mesut gençken Türk olmasından dolayı yaşadığı zorlukları da paylaştı: “Yaşlandıkça daha iyi anlıyorsunuz. Çocukken bazı kulüplerde deneme idmanlarına katılırdım. Sahadaki en iyisiniz, diğer çocuklarla aranızda çok büyük bir fark var. Seçilmenize kesin gözüyle bakıyorsunuz ama sizi seçmiyorlar. “Bir hafta beklemen gerek.” Başka bir yere gidersiniz, yine oradaki en iyi çocuksunuz. Ama yine seçilmiyorsunuz. Bu üst üste 3-4 kere başınıza gelince artık fark ediyorsunuz: “Baba neden?” “Mesut bu sana bağlı bir şey değil. Bu senin geçmişinle alakalı çünkü sen Türk’sün ve adın Mesut.”

Türkiye mi Almanya mı?
Türk asıllı oyuncu gelecekte Almanya’da yaşamak istediğini söylerken, “Çünkü büyüdüğüm yer burası. İnsanların buradaki disiplinlerini seviyorum. Ama geçmişim Zonguldak’ta. Orada da birçok defa bulundum” dedi.

Arsenal’de kalacak mı?
Mesut Özil gelecek sezonun sonunda bitecek olan sözleşmesiyle ilgili olaraksa kesin ifadeler kullanmaktan kaçındı, Arsene Wenger’in durumunun belirleyici olacağını söyledi: “Taraftarların, takım arkadaşlarımın ve kulübün beni desteklemesi mutlu ediyor. Ama benim önceliğim futbol. Şampiyonlar Ligi’ne katılma hedefimiz var. Başka konuları konuşmak için yazın bol bol vaktimiz olacak. Şu anda çok mutluyum. Londra’yı seviyorum, burada yaşamak çok güzel. Ama bugünden gelecekte neler olacağını söyleyemem. Yazın kesinlikle konuşacağız. Wenger’in durumu sadece benim için değil kulüp için de önemli. Onun kalıp ya da gideceğini bilmek önemli. Gelecek sezondan sonrasını da düşünmeliyiz. O benim çok önemli biri. Kariyerimde bazı kararlar verirken bunu sadece kulüplere göre değil menajerlere bakıp da yaptım. Futbolcu olarak menajerinizin size olan güveni önemlidir. Madrid’den Arsenal’e onun için geldim. O zaman onun benim için ilk tercih olduğunu söylemiştim. Şu anda da çok iyi bir uyumumuz var. Süper bir hoca. 20 yıldır burada, birçok başarı elde etti. Şampiyonlar Ligi’nde finale çıkma başarısı gösterdi. Saygıyı hak ediyor.”

Ajansspor

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap