featured

Mustafa Cengiz:Hiçbir adayın yanında değilim

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz 19 Haziran’da yapılacak seçim öncesi GSTV ekranında açıklamalar yapıyor. Cengiz, sağlık sorunları nedeniyle başkanlığa aday olmadığını belirtti.

İşte satırbaşları

“Galatasaray bir his takımıdır. Bu zihniyetle yönetilmezmiş. Bu zihniyet ne? Bizim zihniyetimiz Atatürkçü, laik, demokrat bir zihniyet. Seçilecek başkana en önemli uyarınız ne olur? Bu ülkede bazı kesimler Yezid diye öldürürler, şehit diye gömerler diye bir laf var. Rica ediyorum, yapamayacağınız vaatleri vermeyin.”

“Bizim kesinlikle abdestsiz namazımız olmadı”

Görev döneminizde sizi en çok üzen ve keşke dediğiniz karar, transfer ya da olaylar nedir?

Çok var… Avrupa’daki başarısızlıklarımız çok üzdü. Çünkü çok ciddi gelirler elde edecektik. Atatürk ve İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük markası Galatasaray’dır. Galatasaray dünyaca ünlü bir markadır. Hala benim aday olmamı isteyen insanlardan bin kere özür dilerim. Benim başkanlığa aday olmama nedenim sağlık sorunlarım.

“Şimdi olsa Falcao için daha sıkı pazarlık yapardım”

“Falcao değerli bir karakter. Dünyanın kabul ettiği oyuncu. Falcao’nun gelişinde 70 bin kişi toplandı. Geldiği gün yollar kilitlenmişti. Şimdi Falcao ismi önüme gelse biraz daha sıkı pazarlık yapardım. Ben teknik heyete laf etmedim. Etmem de… Ama futbolculara son maçta bozuldum. Bazı oyuncuların oyunu ve sahada kendini vermemesi ağrıma gitti. Ben asla futbolcularıma şerefsiz demedim.”

“Hiçbir başkan adayının yanında değilim”

Fatih Hoca’yı isteyenlerle, istemeyenlerin seçimi deniyor. Bu onların seçimi değil. Ben şahsi olarak, ‘Hocayla imzalamam’ dedim… Hiçbir başkanın şu an yanında veya destekçisi değilim. Cuma gününe kadar bakacağım. İçlerinde en çok Yiğit Şardan’ı tanırım. Tribünden arkadaşımdır…

“Okan Buruk’la görüşmedik”

Ben Fatih Terim varken asla ikinci bir teknik direktörle görüşmedim. Ben yalan söylemem. Okan Buruk ile telefonda bile konuşmadım. Kendimden utanırım. Senin başında hocan var. Hocaya ayıp…

 

Fotospor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!