beylikduzu escort

supertotobet betist

Ne Kadar Süper Kupa?

Aylar öncesinden planlı bir şekilde yapılan organizasyonlardan bir tanesi olan Süper Kupa Finali geride kaldı. Beşiktaş ile Atiker Konyaspor’un karşı karşıya geldiği maçta gülen taraf Anadolu ekibi oldu. Maçın büyük bölümünde üstünlüğü elinden bulunduran Atiker Konyaspor, takım oyununu kompakt bir şekilde oynamanın meyvesini aldı. Maç öncesinde, maç sırasında ve maç sonrasında yaşanan güvenlik olayları ise yine maça damgasını vurmaya başladı. Daha birkaç ay önce oynanan Türkiye Kupası maçında da aynı görüntüler vardır. Süper Lige çıkma mücadelesi için karşılaşan iki güzide takımın final maçında da aynı görüntüler. Mehmet Demirkol’un yorumlarına göre planlı bir organizasyon bunların hepsi. Sahaya giren taraftarların nasıl engellenemediği güvenlik zaafiyeti midir sadece?

Sahaya meşale atılması da artık normal karşılanıyor bu memlekette. Ancak kelebek olarak tabir edilen aletin ne işi var yıldız oyuncunun elinde? Bunlar olurken sahadaki orta hakemin içeriye gitmemesini açıklayamam, açıklayamayız. Bunun için mutlaka ama mutlaka bu işlerin üzerine gidilmelidir. Saha olaylarına verilecek ağır yaptırımların yanında Passolig olarak her zaman savunulan sistemin artık bir işe yaraması gerekiyor. Kişilerin tespit edilmesi ve ifşa edilmesi de en öncelikli mesele olmalıdır.

Kimsenin Türk futboluna bu kadar zarar vermeye hakkı olmadığı gibi Atiker Konyaspor’un başarısını da gölgelemeye gücü olmamalıdır. Bundan dolayı sahayı çeşitli şekillerde karıştırmak isteyen kişilerin bir an önce bulunması gerekir. Passolig olarak asrın icadı denen sistem neden bu kadar önemli bir organizasyonda geçerli olmuyor? Bunun altından art niyet çıkması hiç de şaşırtıcı olmayacaktır. Maç Analizini yapmak ise bu olayların olduğu bir ortamda mümkün değildi benim için. Bunun için Murat Altun’un yazısını okumanızı tavsiye ederim…

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap