24 Saat Futbol

Obradovic’ten flaş çağrı


Obradovic’ten flaş çağrı
Hit: 250
15 Mart 2019 - 23:32

Obradovic Barcelona maçı sonrası konuştu.

İşte o açıklamalar

Maçtan önce Barcelona’nın nasıl oynayacağı çok belliydi. Her zaman tam saha baskı yapan ve agresif bir takımlar. Buna hazır olmamız gerekiyordu. İlk yarının sonucunda sadece bir top çalmamız ve 11 top kaybımız vardı. Onlar da 5-5’ti. Çok büyük bir fark bu. İkinci yarıya başlarken savunmamızı değiştirmemiz gerektiğini ve hücumda daha hızlı oynamamız gerektiğini bilerek başladık. Üç sayı atışlarımızı teşvik ettiler. İyi oynamaya devam ettiler. Çok iyi oynadılar. Son çeyrekte reaksiyon verdik. Hücum ribauntlarını 8’de tuttuk ki uzunlarımız yoktu. İkinci yarıda sadece 1 top çaldılar ve 9 top kaybı yaptılar. Maçın dönüm noktası da buydu. Özgüvenle topu kullanmaya başladık. İlk yarıda iki tane kötü atışımız vardı ancak devamında topları iyi kullandık. Son çeyrekteki reaksiyonumuzdan çok memnunum. Taraftarlarımıza da bir kez daha bize çok yardımcı oldukları için teşekkür ederim. EuroLeague’de 4 maç kaldı. Salı günü Buducnost’la oynuyoruz. Play-off şansları yok ancak buraya gelip savaşacaklardır. Bu yüzden tüm taraftarlarımızı davet ediyorum. Umarım bu akşamki gibi gelirler. Play-off’lara kimin kalacağını görmek enteresan olacak. Bu maç da sonuna kadar savaşmamız gerektiğine dair çok güzel bir örnek.

Üçlükler farklı bir oyun şekli değildi. Rakibe göre oynuyoruz. Onların sizin karşınıza nasıl çıkacakları önemli. Çemberi savundular ve bizim üçlüklerimizi teşvik ettiler. Fırsat varsa kullanmalıyız. 38 ya da 55 üçlük olması umrumda değil. Şans geldiyse atmamız gerekiyor. Basketbol herkesin topu çemberden geçirmek istediği bir spor. “

Koç, ilk yarıdaki top kayıplarının Pesic’in maçtan atılmasıyla bir ilgisi olup olmadığı sorusuna “Biz her zaman kendi oyunumuza odaklanıyoruz. İlk yarıda savunmada agresif olmaya çalışmadık ve bu bizim top kayıplarımızı etkiledi” yanıtını verdi.

“Pozitif ve negatif şeyler var. 4 gün boyunca çok güzel idman yaptık. Vesely gibi sorun yaşayan oyuncular var. Ameliyat olduktan sonra çok antrenman kaçırdı. Keza Ahmet de öyle. Bunları çok fazla söylemek istemedim çünkü bahane gibi görünsün istemiyorum. Real Madrid maçında da uzunlarımız yoktu ve o maçtan sonra Gigi de 3 antrenman kaçırdı. Dediğim gibi bunları söylemek istemiyorum çünkü bahane gibi gözüküyor. Nicolo Melli ve Kalinic bu gibi durumlarda çok önemli oluyor. Melli‘nin 5 numarada bu kadar oynaması mantıklı değil ama onlar rollerini anlıyorlar ve ellerinden geleni yapıyorlar. Kostas’ın performansı hakkında da konuşmalıyız. Gerçek bir lider. Bobby de ilk yarıda öyleydi. İkisinden de tam olarak memnun değilim ama çünkü savunmada iyi değillerdi. Salı günü burada 13 bin kişi görmek istiyorum. Barcelona maçını gelip izlemek kolay. Buducnost maçını 13 bin kişi izlemeli. Bu bizim için gerçek bir zafer olur.”


Parse error: syntax error, unexpected '<' in /home/saatfutb/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/footer.php on line 6