featured

Polonara:Benim için Fenerbahçe Beko demek, Avrupa’nın en iyi takımlarından biri demek

 

Fenerbahçe Beko’nun yeni transferlerinden İtalyan forvet Achille Polonara, geçen sezonki performansının da üstüne çıkarak, yeni takımı ile kupalar kazanmak istediğini velirtti.

Achille Polonara, “Burada Fenerbahçe Ailesi’nin bir parçası olmaktan dolayı büyük gurur duyuyorum. Benim için Fenerbahçe Beko demek, Avrupa’nın en iyi takımlarından biri demek. Aynı zamanda Fenerbahçe taraftarının önünde parkeye çıkacak olmaktan dolayı büyük bir heyecan duyuyorum.” dedi.

İtalya milli takımıyla katıldıkları Tokyo Olimpiyatları ile ilgili de Polonara, “Harika bir tecrübeydi. Aslında elemelere bakarsak, bizim için de basketbol kamuoyu için de beklenmedik bir durumdu. Elemeler ayağını Belgrad’da oynadık ve orada çok iyi bir Sırbistan takımı vardı. Finalde de onlarla karşılaştık ama bizim en büyük gücümüz gruptu. Oyuncu grubumuzdu. Olimpiyatlara gitmeyi çok istememizdi. Birçok oyuncu içinde milli takımda böyle bir rol, böyle bir fırsat ilk defa geliyordu. Çok heyecanlıydık ve bunu değerlendirerek, kendimizi olimpiyatlara attık.” diye konuştu.

Fenerbahçe’den gelen teklif benim için öncelikti

‘Fenerbahçe Beko’ya transferin sürecinde daha önce sarı lacivertli formayı giymiş İtalyan oyuncular Gigi Datome ve Melli ile konuştun mu?’ sorusuna tecrübeli isim, “Aslında imzalamadan önce çok fazla konuşmadım çünkü Fenerbahçe’den gelen teklif benim için öncelikti. Kulübün bana ulaşmasından sonra menajerimle konuştuğumuzda çok diğer opsiyonlara gerek olmadığı ifade ettik. O nedenle bahsettiğiniz isimlerle imzadan sonra konuştum. Hepsi bana şehirle, organizasyonla ilgili çok olumlu şeyler bahsetti. Herhangi bir tavsiye ve yardıma ihtiyaç duymam halinde hazır olduklarını söylediler ama aktardıkları çok olumlu şeylerdi.” yanıtını verdi.

Geçen sene Baskonia forması ile gösterdiği başarılı perfomansla ilgili de konuşan Achille Polonara, “EuroLeague’deki ikinci yılımdı. İlk yılda çok fazla süre alamamıştım. Belki de ana oyuncu olarak EuroLeague’de ilk sezonumdu ve bunu iyi değerlendirdim. Benim için iyi bir sezon geçti. (İkinci sezonumda) Daha rahat ve daha özgüvenliydim. İkinci yılımda koçumuz Ivanovic ve takım arkadaşlarımdan daha fazla özgüven alabildim ama elbette ilk yılda Avrupa’nın en iyi 4 numaralarından birinin arkasından oyuna dahil oluyordum. Shengelia, Avrupa’nın en iyi kariyerli oyuncularından biri. Dolayısıyla onun ayrılığı ve bütün bunların etkisiyle daha iyi performans ortaya koyabildim. Bu yıl da yapmak istediğim bu: Enerjimle, sertliğimle birlikte takım arkadaşlarıma ve koça katkı sağlayabilmek. Daha fazlasını yeni takımımım Fenerbahçe’ye vermek için sabırsızlanıyorum. Takımın hedeflerine ulaşabilmek için ben ve takım arkadaşlarım elimizden geleni yapacağız.” açıklamasında bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!