featured

Sergen Yalçın’ın İşi Çok Zor

Çok stresli, çok önemli bir o kadar da motive bir Beşiktaş sahaya çıktı. Can Bozdoğan mücadelesinin yanına klasını ekledi ve Beşiktaş’ı öne geçirdi.

Ghezzal asist üstüne asist yaptı ama Larin ve Batshuayi cömertçe harcadı.

Kasımpaşa yavaş yavaş Beşiktaş’ın üstüne gitmeye başladı. İlk yarıda cılız ataklar ikinci yarı ciddileşti. Beşiktaş’ın geri dörtlüsü oyun kurmakta zorlandı. Can ve Atiba topu ileri taşıyamadı. Larin ve Batshuayi çok fazla sayıda top kaybetmeye başladı. Ama Oğuzhan, Salih ve Pjanic gibi isimler dururken “ileri çıkın” diye isyan eden Sergen Yalçın isyanının tam tersi bir hamleyle Mehmet Topal’ı oyuna aldı. Topu ileri taşıyıp tutması için oyuna aldığı Nkoudu’ya topu Mehmet Topal mı ulaştıracak? Çare olmayınca uzatmalarda ileri bile çıktı Topal.

Top kimin bahçesinde oynanırsa onun evinin camı kırılır diye bir söz var. Rosier, Vida, Welinton ve Rıdvan kendine olan güvenini tamamen yitirmiş ve korkak bir oyun sergiledi ve topu oyuna sokamadılar.

Josef, Can ve Ghezzal’ın yerine giren Mehmet oyun kuramadı. Beşiktaş ne kadar dirense de sonunda golü kalesinde gördü.

Futbolcu olduğuna şüphelendiğim Kenan ile iyi oynarken az forma şansı bulan Güven sahaya girse de çare olacak kadar süre yoktu.

Beşiktaş, maçı koparmak adına zaman zaman pozisyona girse de bunlar saman alevi gibi ataklardan oluştu. Beşiktaş rakip üzerinde baskı kurmayı hiç başaramadı. Kendi oyununu rakibe kabul ettiremedi.

Beşiktaşlı oyuncular kendine olan güvenini tamamen yitirmiş durumda. Sergen Yalçın’ın işi çok zor. Çözümü bulmak onun işi. Ama zaman daralıyor, sabır tükeniyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!