featured

Sertaç Komsuoğlu’ndan sezon değerlendirmesi

Fenerbahçe’de basketboldan sorumlu  yönetici Sertaç Komsuoğlu sezonu değerlendirdi.

 

İşte o açıklamalar

Öncelikle seriyi kazanarak Basketbol Süper Ligi’ni kazanan Anadolu Efes takımını kutluyoruz. Bununla birlikte biz de maalesef bu seride istediğimiz oyunu sergileyemedik ve bu şekilde de bu sezonu kapatmış olduk.

Biliyorsunuz bu sezona esasında çok kötü başladık. Sonra takım toparlandı, çok güzel maçlar çıkardı ve sezon başında bırakın ilk 8’e girmeyi, EuroLeague’de sonlarda kalır denilen Fenerbahçe ilk 8’e girdi. İlk 8’e girdikten sonra eğer aşı sorunu olmasaydı veya sakatlıklarımız olmasaydı Final Four da görürdü. Tabii ‘şu olsaydı, bu olsaydı’ demek için doğru zaman değil. Sonuçta EuroLeague’de ilk 8’e girdik ve CSKA ile olan play-off serisinde yenilerek Final Four’a katılamadık. Sonra Türkiye Ligi’ne döndük. Türkiye Ligi’nde finale kaldık. Finalde çok daha iyi mücadele edeceğimize inanıyordum fakat maalesef Türkiye Ligi’nde de başta söylediğim gibi istediğimiz oyunu oynayamadık ve sonuçta da ligi ikinci olarak tamamladık.

İlk günden beri aynı şeyi söylüyorum; Fenerbahçe için başarı şampiyonluktur. Fenerbahçe için başarı yarıştığı her kategoriyi birinci tamamlamaktır. Bu sene bu doğrultuda kendimize özeleştiri yapmamamız da gerekiyor. Kolay bir sezon olmadı. Gerek pandemi, gerek taraftarlarımızdan uzak olmak, gerek sakatlıklar… Birçok neden sıralayabiliriz. Bugün sıralayacağımız her şey bence bir anlamda bahane gibi görülebilir. Biz Fenerbahçe’nin önümüzdeki sezon taraftarımızın beklediği kavgacı, mücadeleci, sahaya yüreğini, vücudunu tam yansıtan hale gelmesi için aylardır çalışıyoruz. Aylardır her türlü konuyu değerlendiriyoruz. Gelecek sezon taraftarlarımız çok daha iyi bir takım görecek. Taraftarlarımız arenaya geri döndüklerinde özledikleri Fenerbahçe’ye kavuşacaklar. Özledikleri Fenerbahçe derken sadece takımımız kastetmiyorum, oyun tarzını da kastediyorum. Çok iyi isimlerle takımımızı güçlendirdik, güçlendiriyoruz, güçlendireceğiz ve önümüzdeki sezon çok heyecan veren bir takım olacağız. Bununla ilgili de zaten ilerleyen günlerde gerekli açıklamaları yapacağız. Şimdi sezonu tamamladık. Oyuncular için belki milli takım kampları olacak, oyuncularımızın bir bölümü ülkelerine dönecekler. Ama biz bu 15-20 günü çok iyi çalışarak geçireceğiz ve taraftarlarımızı çok heyecanlandıracak hamlelerimizi duyuracağız. Bununla birlikte genel değerlendirmelerimizi de önümüzdeki günlerde gerekli arkadaşlarımızla yapıp ondan sonra yılın değerlendirmesini daha net, daha somut bir şekilde yapacağımıza inanıyorum.

Son olarak, Fenerbahçe yener, yenilir ama Fenerbahçe her zaman sahaya yüreğini sonuna kadar koyar. Zaten bizim burada önümüzdeki sezon için önceliğimiz her zaman yüreğini sahaya koymak olacak. Bu vesileyle geçtiğimiz sezon için geçmiş olsun diyorum. Önümüzdeki sezon için hemen hazırlıklarımıza başlayacağımızı taraftarlarımıza söylüyorum. Umarım bu seneki yaşadığımız bazı konulardan daha iyi ders almış oluruz ve gelecek sene taraftarımızı çok daha mutlu edecek sonuçlara imza atarız.”

 

Kaynak:fenerbahce.org

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!