featured

Sürat, Pres ve Üç Puan

Sergen Yalçın’ın sahaya çıkardığı 11; maçı ilk yarıda skor anlamında koparmayı hedeflediğini bize gösterdi. Nitekim henüz 10. Dakikada maç 2-0’a geldi. İkinci yarıda şans golü farkı 3’e çıkardı. Maçın tamamında sahanın her yerinde oyun üstünlüğünü de rakibine kabul ettiren Beşiktaş, çok kolay bir galibiyete imza attı.

Alex ve Pjanic henüz hazır olmamasına rağmen gösterdikleri performans yeterliydi. Bu ikilinin özellikle Ghezzal ve Batshuayi ile de rakiplerini kendi yarı sahasında hapsolmasına neden olacağı kesin.

Oyun hızı olarak Süper Lig’in üstünde bir performans ortaya koyan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi için 90 dakikaya yayılan ve maçtan hiç kopmayan bir sürata sahip olması gerekir.

Beşiktaş’ın bu sezon geniş kadrosu Şampiyonlar Ligi’nden dönüş maçlarında işe yaraması için Kenan, Gökhan ve Mehmet Topal’ın daha iyi oyun ortaya koyması gerekiyor.

Savunma anlayışı ve Ersin’in performansını da alkışlamak gerekiyor. Geri kalan 4 maçta henüz gol yemeyen Beşiktaş, kalesinde pozisyon görmeden maçları da tamamlıyor.

Beşiktaş’ın bu maç özelinde en büyük artısı olan sahanın her yerinde 90 dakikaya yayılan presli oyun rakibinin oynunun tamamen bozulmasına ve moralinin de düşmesine neden oldu. Bu anlayışı diğer maçlarda da Beşiktaş’tan göreceğiz gibi geliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!