featured

Tbf’den Derya Yannier açıklaması

Türkiye Basketbol Federasyonu, 2018 yılından bu yana üstlendiği Erkek Ligleri Direktörlüğü görevinde bulunan Derya Yannıer’in görevinden ayrıldığını açıkladı.

TBF, Derya Yannier’e teşekkür ve bundan sonraki kariyerinde başarılar dileyen bir mesaj yayınladı.

İşte o açıklama

2018 yılından bu yana üstlendiği Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Erkek Ligleri Direktörlüğü görevinden ayrılan Derya Yannier’e teşekkür ederiz.

1985 doğumlu Yannier, oyunculuk kariyerine Ülkerspor’da başladı. Daha sonra Beşiktaş, Banvit, İTÜ, Olin Edirne ve Hacettepe Üniversitesi formaları giyen Yannier, yöneticilik kariyerine 2014 yılında Eskişehir Basket takımında Genel Menajer olarak adım attı. 2018 yılında TBF’de Erkek Ligleri Direktörü olarak görev alan Yannier, kulüplerde mali ve yapısal gelişimi desteklemek üzere hazırlanmış olan ‘Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı’nın devreye sokulmasında önemli bir rol üstlendi. Ayrıca Türkiye Basketbol Ligi (TBL) için farklı gelir kalemleri üretilmesi ve ulusal kanalda canlı yayın olanağının yaratılmasında önemli pay sahibi oldu.

Türk basketboluna hem oyuncu hem de yönetici olarak değerli katkılarda bulunan Derya Yannier’e teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

Türkiye Basketbol Federasyonu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!