featured

TikTok, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin resmi eğlence partneri oldu

 

TikTok, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin resmi eğlence partneri oldu

 

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile TikTok arasında imzalanan sponsorluk anlaşmasıyla TikTok; Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin resmi eğlence partneri oldu. Sponsorluk anlaşması kapsamında, basketbolseverler TikTok’ta eğlenceli içerikler üretebilecekler. Platform sayısız filtre, ses ve efektlerle; uygulama içinde özel içerikler üretilmesine imkan sunacak. Basketbolseverler ayrıca Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin resmi TikTok hesabından maçların en özel anlarını izleyebilecekler.

 

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yapılan anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Basketbol sevgisini ve kültürünü toplumun her kesimine yaymak için yeni kuşakların iletişim tercihlerini anlamak ve onlarla yeni alanlarda buluşma fırsatı yaratmak gerektiğinin farkındayız. Genç basketbolseverlerin ilgisini arttırmak ve basketboldaki yaratıcılıklarını göstermeye teşvik etmek amacıyla, iletişim çağının bütün pozitif olanaklarını kullanmak istiyoruz. TikTok’un basketbolu geniş kitlelere ulaştırma amacımıza katkı sağlayacağına, basketbolseverler için yeni bir buluşma ve eğlence noktası olacağına inancımız tam. Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ve TikTok arasındaki sponsorluk anlaşmasının camiamıza hayırlı olmasını diliyorum”

TikTok’un sporla olan organik bağına vurgu yapan TikTok Türkiye Operasyon Lideri Erkan Ünlü de sözlerine şöyle devam etti: “TikTok’u her gün milyonlarca insan ziyaret ediyor. Unutulmayan spor müsabakası anlarını yeniden paylaşan, spor konusundaki yeteneklerini gösteren içerik üreticilerimizin yanı sıra spor alanında üretilen içerikler milyarlarca kez görüntüleniyor. Müthiş bir performans gösterisi olan basketbolun TikTok evreni için apayrı bir yeri var. Türkiye’nin basketboldaki başarıları her zaman göğsümüzü kabarttı. TikTok olarak Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’yle böyle bir iş birliğinde bulunmaktan dolayı gurur duyuyoruz. TikTok’un basketbolseverlerin yeni buluşma noktası haline gelmesiyse en büyük hedefimiz. Bu amaç için var gücümüzle çalışmaya, platformumuz aracılığıyla basketbolu daha geniş kitlelere ulaştırmaya ve sevdirmek için çabalamaya devam edeceğiz’’

Dünyanın önemli spor organizasyonlarıyla iş birlikleri yapan TikTok, daha önce de NBA ve UEFA Euro 2020’nin eğlence partnerliğini üstlenmişti.

 

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi Hakkında

Cumhuriyetimizin kuruluşu ile ülkemizde başlayan basketbol faaliyetleri, 1966 yılında Türkiye

Basketbol Federasyonu tarafından oluşturulan Türkiye Deplasmanlı Basketbol Ligi ile devam etmiştir.

2015 yılında Türk basketbolu için yaşanan önemli gelişme ile birlikte TBL, Süper Lig statüsüne

yükselerek Basketbol Süper Ligi (BSL) olarak lanse edilmiştir. Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi

dünyanın en önemli ve prestijli ligleri arasında gösterilmektedir.

 

TikTok Hakkında

TikTok dünyanın önde gelen kısa video uygulamasıdır. İnsanların hayatlarına ilham vermeyi ve

zenginleştirmeyi misyon edinen TikTok, dünya üzerindeki herkesin videolar aracılığıyla tutkularını

paylaşabilmesi ve yaratıcılığını ortaya çıkarabilmesine uygun pozitif bir uygulama deneyimi sunar.

TikTok’un Los Angeles, New York, Londra, Paris, Berlin, Dubai, Singapur, Jakarta, Seoul ve Tokyo’da

global ofisleri bulunmaktadır.

 

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!