beylikduzu escort

supertotobet betist

Trabzon’da Horon Zamanı

Ligin ilk yarısının bitmesiyle sadece 24 puana sahip olan Trabzonspor’da istifa istekleri yüksek sesle dile getiriliyordu. Muharrem Usta Yönetimi ve Ersun Yanal, uzun süren planlamaya rağmen başarılı değildi. Ancak yönetimden beklenmeyen hamle geldi. Başta yerel basın olmak üzere herkes Ersun Yanal’ın gönderileceğine kesin gözüyle bakarken istekler gerçekleşmedi. “Sabredin” diyen Muharrem Usta, Olcay Şahan’ı transfer etti. Mehmet Ekici olayı dışında bir sorun yoktu takımda. Peki, Trabzonspor’un beyaz ile siyah olan bu farkının sebebi neydi?

Asya, Afrika ve Avrupa’dan yaptığı çok sayıda transfer ile takım kuran Ersun Yanal’ın en büyük eksiği takım bağlantısıydı. Savunmadan kapılan toplar ile hızlı hücum yapılamaması başta olmak üzere oyuncuların bağlantıları yoktu. Orta alanda oynayan Okay’ın bunu sağlayacak potansiyeli olmadığı gibi ilerdeki Suk’un kalitesi de ortadaydı. Kanatlarda görev alan oyuncular arasındaki iletişimde yok denecek kadar azdı. Antalyaspor maçında olduğu gibi Olcay-Yusuf bağlantısı çok üst düzeyde. Bununla birlikte Rodallega hem vücuduyla hem de oyunu yönlendirmesiyle etkili bir oyun sunuyor. Bitiricilik açısından da çok daha etkili olduğu çok açık.

Defanstan çıkışı ise Olcay Şahan sağlıyor. Büyük ölçüde atılan topları sürme becerisine sahip olan Olcay, takımında rakip sahada çoğalmasına yardımcı oluyor. Böylelikle hızlı hücum şansını yakalamakla birlikte Yusuf Yazıcı ile kurduğu pas bağlantıları sonucunda Rodallega golü bulabiliyor. Her ne kadar kart cezalısı olduğu için Antalyaspor maçında oynamasa da Onur’un takım oyununa katkısı da çok açık. Yaptığı kritik kurtarışların yanında topların dağıtımını da yapabiliyor. Bununla birlikte kaptanlığın gerekliliklerini de biraz yüksek dozda yerine getiriyor. Trabzonspor taraftarlarının her maçtan sonra horon oynamasını sağlayan takım oyununa sonunda kavuşan Ersun Yanal’ın her ne kadar ifade etmese de aklında şampiyonluk vardır. Gelecek yılın bu açıdan önemi büyük. Ancak şimdi önemli olan husus, Avrupa olmalıdır. Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe’nin bu kadar kötü ve belirsiz durumda olmalarını fırsata dönüştürmek çok da zor değil. Sakin kalınması durumunda üçüncü olunması bile mümkün gözüküyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap