featured

“Türk Futbolu Sıfır Çekti”

Avrupa’nın kulüp bazındaki en büyük organizasyonu Şampiyonlar Ligi’nde her sezon daha da kötüye giden futbolumuz nihayet hak ettiği dibe düştü ve sıfır çekti.

Kadroda rotasyonu tercih eden Sergen Yalçın, yine hatalı bir 11 sahaya sürdü. Toptan anlamayan Kenan Karaman, takımı adeta lisanı haliyle 10 kişi bıraktı. Kenan’ın düşük futbol ve strateji zekası ve sürekli top kaybı yapması nihayetinde rakibin öne geçmesini sağladı. Fransız hakemin kimsenin anlayamadığı ve çözemediği “penaltı” kararı ve kırmızı kartı Beşiktaş’ı tamamen oyundan düşürdü. İkinci yarıda da fark tamamen açıldı.

Kırmızı kart sonrası Welinton’dan boşalan mevkiye Necip kaydırıldı oyuna Rosier girdi. Necip’ten ne sağ bek olur ne stoper. Joker futbolcu, oyun planında bir mevkide oynayabilecek kimse yoksa onun yerine onun eksikliğini dolduran oyuncuya denir. Stoperde oynayabilecek Serdar Saatçi varken neden illa ki Necip tercih ediliyor? Joker demek bu değil.

Batshuayi yine beslenmedi ve yalnız kaldı. Larin yokları oynadı. Can ve Josef savunma yönüyle mücadele vermeye çalışırken topu ileriye taşıyamadı. Sezon başından bu yana oyuna sonradan giren her kim varsa yine hiçbir katkı sağlayamadı.

Sezon başında Şampiyon Ligi için hayal edilen Beşiktaş ile bugün gördüğümüz Beşiktaş arasında öyle bir uçurum var ki. Büyük umutlarla oluşturulan kadro Beşiktaş camiasını ve Türk futbolseverleri hüsrana uğrattı.

Gerekli dersleri isimler üzerinden çıkartmak Türk futboluna katkı sağlamaz. Yapılması gereken en az 20 yıllık plan ve tepeden tırnağa tüm camianın uyacağı bir sistem.

Sevgili okuyucular; bugün Beşiktaş değil, Türk futbolu sıfır çekti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!