featured

ÜÇ BÜYÜKLER KÖTÜ YÖNETİLİYORLAR…

Yaklaşık iki yıl önce, hem Milli Takım hemde üç büyükler için, sık aralıklarla ufukta görünen tehlikeye dikkat çekmiştim. Bu tehlikelerin neler olduğunu detaylı bir şekilde, bıkmadan yazmıştım, sonrasında üzücü günler geldi ve önce Milli Takım ve buna paralel olarakta üç büyükler kaos’un içine düştüler. Sesimi belki birileri duyar diye ümit ederek yazdım yazılarımı, ne yazıkki yanılmadım ve olanlar oldu.

Yapılan yanlışları tekrarlamanın artık hiçbir anlamı kalmadı, başarılı Anadolu takımları üç büyüklerin saltanatına son verdi. Şampiyonluk uzak bir hayal haline geldi, aylar önce yazdığım gibi, ilk üçe girmek imkansızlaştı, hatta ilk beşe girmek bile uzak bir ihtimal haline geldi üç büyük kulübümüz için. Fenerbahçe ve Cimbom Türkiye Kupasındanda elendiler, Beşiktaş ne yapacak kestirmek çok zor.

Bana göre en büyük yanlış, bu büyük dediğimiz takımların transferden hiç anlamadıkları ve diğer başarılı takımlardan birşeyler öğrenmemeleri, gazetelerin spor sayfalarına baktığımızda 365 gün futbolcu ve Hoca arayışları ile ilgili haberlerin hiç bitmeden devam ettiğini görüyoruz. Böyle bir ortamda hiç kimse, o takımın motivasyonunu üst seviyede tutamaz ve öyle takımlarda, en önemli faktör kabul edilen ”TAKIM RUHU” oluşturulamaz. Üç büyüklerin, içine düştükleri durumdan kurtulmalarının en büyük çaresi, üst düzey yabancı Hoca seçimi ve sabırdır. Zaman bize neler gösterecek hep birlikte göreceğiz.

Birkaç gün önce, doğruluğuna inanamadığım bir haber vardı, Beşiktaş yeni sezon için Şenol Güneş ile anlaştı diye. Hemen aklıma Şenol Hoca’nın takımdaki son iki yılı ve gönderilişi geldi, taraftarların tepkisi bu düşünceme tuz biber ekti. Ayrıca Milli Takım’ın tarihi fiyasko yaşadığı günlerdeki Hoca’nın futbolda ne kadar geri kaldığını anlatan yorumlar gözlerimin önünden geçti ve Beşiktaş yönetiminin böylesine tarihi bir yanlışa imza atmayacağına inandım.

İki ay önce, Trabzonspor’un Şampiyonluğunu ilk kutlayan ben olmak istiyorum deyip, Fırtına’nın bu başarısı kutlu olsun demiştim, ve şimdiden bu takımın müthiş organize oluşunun yarattığı hava ile önümüzdeki sezonlardada Şampiyonlukların en büyük adayı olacağını iddia ediyorum.

Herkesi şaşırtan, Konyaspor mucizesini ve Süperlig’e bu sezon yeniden Merhaba diyen Adana Demirsporu’da yürekten alkışlıyorum. Özellikle Adana takımındaki göz kamaştıran üç futbolcuyu, hayranlıkla seyrediyorum. Beşiktaş’ın istemediği Balotelli, Assombalonga ve Yunus.

Gönül isterki, üç büyüklerde, doğru transferler yapsınlar ve takımı taşıyabilecek yetenekte futbolcular ile yollarına başarılı bir şekilde devam etsinler.

 

Tolga Güneş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!