beylikduzu escort

supertotobet betist

Udoh’tan çarpıcı sözler

Ekpe Udoh’un Fenerbahçe Dergisi’ndeki röportajının öne çıkan noktaları şu şekilde:

-Obradovic’in bana olan güveni, bana güç verdi ve oyun içindeki agresifliğimi artırdı. Tabi inişler, çıkışlar, sakatlıklar oldu ama ne olursa olsun tekrar bu kadar yüksek seviyede oynamak güzel. Obradovic, top sahadan çıktığı an da tamamen değişiyor ve bize destek veriyor.

-Atatürk’e olan ilgim aslında İstanbul’a ilk geldiğimde başladı. Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda Atatürk fotoğrafını görünce kim olduğunu merak ettim ve öğrendim. Daha sonra nereye gidersek gidelim bütün salonlarda Atatürk’ün fotoğraflarını gördüm. Ne kadar çok sevildiğini fark ettim. Onun hayatıyla ilgili kitap okudum. Türkiye Kupası için Ankara’ya gittiğimizde Anıtkabir’i ziyaret etme şansım oldu. Bu inanılmaz sevgiye sahip olan kişiyi merak ettim ve tanımak istedim…

-Amerika’da daha çok zenci mahallerindeki okullarda devlet birçok fonu geri çekiyordu ve o çocuklar zorluklar içerisinden geçiyordu. O günden itibaren hep şuna baş koydum. Durumun ne olursa olsun eğitimine her zaman önem vermelisin. O yüzden de şimdi çocuklarla bir şekilde konuşup; hiçbir şekilde ayırmaksızın (dil, din, ırk, cinsiyet, sosyo ekonomik durum) eğitimlerine önem vermeliler. Ben çok şanslıyım. Profesyonel bir kariyerim var. Bu sayede dünyada birçok şeyi görebiliyorum ama bu benim özel yeteneğim. Eğitimle de bunu başarabilirler. Eğitiminize sonuna kadar devam edin ve kapıları kendinize açın.

-Sezon bizler için çok inişli ve çıkışlı geçti ama şükürler olsun ki şu anda hepimiz çok sağlıklıyız. Her şeyimizi ortaya koymanın vakti geldi. Final Four’un İstanbul’da olması bizler için çok özel bir durum. Dörtlü finale gelecek taraftarların yüzde 59’u da Türk iken mutlaka orada olmak istiyoruz. Bu bizim için çok özel. İleride yaşlandığımda da kütüphanemde bu kupayı görmek istiyorum. En büyük motivasyon ve hedefim bu, tamamen Final Four’a konsantreyim.

-NBA olmadığı için aslında ilk başta üzülmüştüm ama aslında bu da benim için bir fırsat oldu. Çünkü buraya geldim ve şu anda dünyayı görebiliyorum. Hem insan olarak hem de oyuncu olarak gelişiyorum. Değişik kültürleri tanıyorum, hayatta başka gerçeklerin olduğunu öğreniyorum. Amerika’daki okullarda belirli tarih dersi alıyorsunuz ve aslında bir şey görmüyorsunuz. Burada gerçeği görüyorsunuz ve tarihi görüyorsunuz. Bu benim için çok güzel fırsat.

-Sadece takımın değil dünyanın en yakışıklısıyım. İnsanlar bunu tamamen dış görünüm olarak düşünüyor ama aslında içinde ne hissettiğinin ve ne düşündüğünün dışa yansıması. Bu çok özel bir şey.

Çocukken kitap okumaktan nefret ederdim, sadece derslerimi geçebilecek kadar kitap okurdum. NBA’deki üçüncü yılımda bir şeyler okumaya başladım. İncil’e biraz baktım daha sonra arkadaşım bana okumam için bir şeyler gönderirdi, ben okumak için özet isterdim tam okuma modunda değildim. Daha sonra kitap okumak hoşuma gitmeye başladı. Milwaukee’ye gittiğim de arkadaşımla kitap kulübünü kurduk ve düzenli olarak kitap okuma alışkanlığım devam etti. Çok değişik kitaplar okurum. Çocuklara önerim daha erken yaşta kitap okumaya başlansınlar. Benim gibi sonraya bırakmasınlar. Severek okusunlar çünkü bilgi her zaman güçtür.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap