beylikduzu escort

supertotobet betist

Ufuk Sarıca’dan Ersan İlyasova Açıklaması

A Milli Takım Başantrenörü Ufuk Sarıca, oturtmaya çalıştığı sistemle uzun vadede başarısız olmanın imkansız olduğunu söylerken Ersan İlyasova’nın milli takıma gelmemesi konusuna da değindi.
EuroBasket 2017’ye geri sayım devam ederken, 12 Dev Adam’ın saha kenarındaki patronu Ufuk Sarıca, Milliyet gazetesinden Ümit Avcı’ya açıklamalar yaptı.
En kritik yer denen Bormio kampı tamamlandı, bir değerlendirme alabilir miyiz sizden?
İyi tempoda bir çalışma ortamı yakaladık. Burada zaten bazı şeylere kapalı, daha konsantre çalışma ortamı yaratabiliyorsunuz. Oyuncuların çalışma tempoları beni mutlu etti. Yorgunluk anında sıkıntılar yaşandı ama asıl amaç da yoruldukları zaman doğru kararlar verebilmelerine alıştırmak. Tabi ki, buraya kalabalık geliyoruz. Oyuncuların aynı takımlarda oynamadıkları için birbirlerini tam olarak tanımaması da doğal. Belki bir maç daha oynayabilseydik daha iyi olacaktı.
Sizin kulüp takımlarındaki düzenlerinizde de, burada gördüğümüz saha dizilişinde de 4 numara katkı çok önemli ve Ersan gelmeyeceğini açıkladı. Çözümlerimiz neler?
Elimizdeki mevcut oyuncuları en iyi hale getirerek, en iyisini bularak çözmeye çalışacağız. Başka bir yöntem yok. Evet bizim ilk planlamamızda Ersan vardı kadroda. Ersan bizim planladığımız şekilde gelse iyi olurdu ama yapabilecek bir şey yok. Elimizdeki durumundan maksimum katkıyı sağlamaya çalışacağız, elimizdeki kadroda 4 numara Barış var, Metin var, dönem dönem buralarda Cedi ve Erkan’ı denemeye çalışıyoruz. Belki Furkan’ı zaman zaman oralarda kullanmayı çalışacağız ama burada özellikle Barış ve Semih’e önemli rol düşüyor.
Karşıyaka ve Beşiktaş’takine benzer bir düzen, agresif savunma ve hücum, topun dolaşması. Bunlar için kısa zaman var, oturtabilecek misiniz?
Bu süreç çok yeterli değil ama açıkçası yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışacağız. Biraz daha belki kulüp takımında verebileceğimiz konuların daha azını vermeye, basite indirgemeye çalışıyoruz. Senin de dediğin gibi pas trafiğini artırıp, oyuncuları potaya giden bir takım yaratmak kolay olmuyor. Belki yüzde 100’ü oturtamayız ama, nereye çıkarabilirsek onu yakalamaya çalışacağız.
Eski bir yıldız oyuncu olarak NBA oyuncuları konusunda neden sıkıntı yaşadığımızı düşünüyorsunuz? Gasol yine kadroda, Nowitzki’yi yıllarca gördük…
Bu spor kültürüyle alakalı. Oralar bu konuda bizden önde. İspanya’da da var, Sırbistan’da da var, Fransa’da da var… Oralara gelip sonuna kadar oynuyorlar. Bi de şu var; sadece bedenen gelmek de yeterli olmuyor, ruhen oraya gelmek, takımın bir parçası olmak önemli. Geçmiş dönemlerde benim hatırladığım Hidayet oralarda çok formdaydı, Ersan bir dönem çok iyi oynadı… Hep de geliyordu ama ben bu turnuvada ondan beklerdim; evimizde oynayacağımız turnuvaya son kez gelsin, milli formayı giysin ve öyle bir düşüncesi varsa sonrasında müsaade istesin.

Bu ne ilk ne son milli takım. Jenerasyonlar değişiyor. Bizim aslında iyi olmaya aday çok yetenekli oyuncularımız da var. Teknik kısım tabii ki önemli ama bizim onlara bir taraftan da spor kültürünü, çalışma ve beraber oynama alışkanlığını yerleştirmemiz lazım. Bizim Türk Milli Takımı olarak belli ekolleri de oluşturmamız lazım. Kısa vadede de iyi şeyler yapmayı istiyorum. Ben zaten her gün başarılı olmak istiyorum ve kendime o baskıyı yapıyorum ama uzun vadede başarısız olmamız mümkün değil, sadece organizasyonumuzu daha iyi hale getirmeliyiz.

Basketfaul

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap