featured

VOLEYBOL MAÇLARI HIZLI BAŞLADI!

VOLEYBOL MAÇLARI HIZLI BAŞLADI!
2021-2022 Voleybol Sezonu bütün hızıyla başladı. Önce AXA Sigorta Kadınlar ve Erkekler Kupası oynandı. Arkasından Kadın ve Erkekler Spor Toto Şampiyonlar Kupasında şampiyonlar belli oldu. Kadınlarda Lig ve Kupa şampiyonu Vakıfbank ile Kupa finalisti Eczacıbaşı Dynavit arasında oynandı. Şampiyonlar Kupasının şampiyonu Vakıfbank oldu. Erkeklerde ise Lig Şampiyonu Ziraat Bankası ile Kupa Şampiyonu olan Spor Toto arasında oynandı. Ziraat Bankkart kupanın şampiyonu oldu.

FAVORİ TAKIMLAR KAZANIRKEN SÜRPRİZ MAÇLAR DA OLDU!
AXA Sigorta Kadın ve Erkekler Kupa ve Spor Toto Şampiyonlar Kupası maçlarının hemen arkasından Misli.Com Sultanlar ve Axa Sigorta Efeler Ligi’nde maçlar hızlı başladı. Bir haftada takımlar 2’şer maç oynadı. Her takım bütün güçlerini ortaya koyarken, çıkarttıkları oyunlarıyla da göz doldurdular. Favori takımlar maçlarını kazanırken sürpriz maç kazanan takımlarda oldu.

FENERBAHÇE LİDERLİGE YÜKSELDİ, VAKIFBANK 3. SIRAYA İNDİ!
Misli.Com Sultanlar Liginde ilk hafta Bolu Belediyesi 3-0 galibiyeti ile ikinci sırada yer alan Fenerbahçe Opet ikinci hafta Nilüfer Belediyesi’ni 3-1 yenip sıralamada da liderliğe yükseldi. İlk haftanın lideri Vakıfbank ise Eczacıbaşı Dynavit’i 3-2 yenip puan kaybedince liderlikten 3. Sıraya indi. Bu maç ligin ilk devresinin final maçı oldu. İlk seti kaybeden Eczacıbaşı 2 ve 3. Setleri alıp 2-1 öne geçmesine rağmen 4. Ve final setini kaybedince Vakıfbank maçı 3-2 kazandı.

PTT, THY VE SARIYER BELEDİYESİ 2’ŞER MAÇLARINI KAZANDI!
İkişer maçlarını kazanan Fenerbahçe Opet ve Vakıfbank’tan başka PTT, Türk Hava Yolları ve Sarıyer Belediyesi de ikişer maçlarını kazandı. PTT ilk maçında Galatasaray HDI Sigorta’yı 3-1 ve Mert Grup Sigortayı’da 3-0 yenip 6. Sıradan 2. Sıraya terfi etti. Türk Hava Yolları da Aydın B.Şehir Belediyesi’ni 3-0 ve Kuzeyboru’yu da 3-2 yenip 4. Sırada yerini aldı. İkişer maçını kazanan Sarıyer Belediyesi de Kuzeyboru ve Yeşilyurt’u aynı skorla 3-2 yenip 4 puanla 7. Sıradan 5. Sıraya yükseldi.

4 TAKIM BİRER MAÇLARINI KAZANDI. 5 TAKIM GALİBİYETLE TANIŞMADI!
Beş takım yaptıkları 2’şer maçlarını kazanırken 4 takım birer maçlarını kazandı, 5 takım da galibiyetle tanışamadı. Birer maçları kazanan Eczacıbaşı 6., Mert Grup Sigorta 7., Galatasaray HDI Sigorta 8. Ve Karayolları da 9. Sırada arka, arkaya sıralandılar. Galibiyetle tanışamayan Kuzeyboru 10., Bolu Belediyesi 11., Yeşilyurt 12, Nilüfer Belediyesi 13. Ve Aydın B.Şehir Belediyesi de 14 .sırada yer aldı.

EFELERDE ARKAS İKİNCİ HAFTA DA LİDERLİĞİNİ KORUDU!
AXA Sigorta Efeler Ligi’nde de takımlar galip gelmek için büyük mücadele ettiler. Geçen yılki kadrolarında büyük değişiklik yapan takımlar çıkarttıkları başarılı oyunlarıyla da göz doldurdular. İzmir temsilcisi Arkas ilk maçında Afyon Belediye Yüntaş’ı 3-0 yenip haftayı lider tamamlamıştı. İkinci hafta da Tokat Belediye Plevne’yi de aynı skorla 3-0 yenip bu haftayı da lider tamamladı. İlk haftayı ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe HDI Sigorta Cizre Belediyesi ve Afyon Belediye Yüntaş’ı 3-0’lık skorlarla yenip 2. Sırada yerini korudu.

BURSA BŞB, HALKBANK, KIZILTEPE VE SORGUN 2 GALİBİYET ALDI!
İkişer maçlarını kazanıp liderliğini koruyan Arkas Spor ve ikinci olan Fenerbahçe ile 2’şer maçlarını kazanan Bursa BŞB 3., Halkbank 4., ligin yeni takımı Yeni Kızıltepe Spor 5., ve Sorgun Belediyesi de 6. Sırada arka, arkaya sıralandı. Yaptıkları 2 maçta Ziraat Bankart’ı 3-0 yenip, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne deplasmanda 3-0 mağlup olan Galatasaray HDI Sigorta 7. Sırada. Aynı durumda olan Ziraat Bankası ilk maçında Galatasaray’a 3-0 yenilirken, Spor Toto’yu 3-1 yenip 12. Sıradan 8. Sıraya yükseldi.

ALTI TAKIM GALİBİYET YÜZÜ GÖREMEDİ!
Altı takım 2’şer maçlarını, 2 takım birer maçlarını kazanırken 6 takım galibiyet yüzü görmediler. Ligin yeni takımlarından Mardin Yeni Kızıltepe kazandığı Bingöl Solhan Spor’u 3-0 ve Altekma’yı da 3-2 yenip lige iyi başlangıç yapıp 5. Sırada yer alırken, ligin diğer yeni takımı Şırnak Cizre Belediyesi Yeni Kızıltepe ve Yozgat Sorgun Belediyesi’ne 3-0’lık skorlarla yenilip 12. Sırada kaldı. Tokat Belediye 9. Altekma 10., Spor Toto 11., Solhan Spor 13. Ve Afyon Belediye Yüntaş ta 14. Sırada yerlerini aldı.

BUGÜNLÜK BU KADAR!
Sevgili dostlar, Misli.Com Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler Ligi’nde oynanan ilk iki hafta takımlarımızın yaptıkları maçların analizini uzatmadan kısa, kısa yapmaya çalıştım. Bundan sonra da her hafta maçlardan notlar geçmeye çalışacağım. Bugünlük bu kadar. Tekrar görüşmek üzere sağlıkla hoşça kalın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

24 Saat Futbol ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!