24 Saat Futbol

Yarası içerde


Yarası içerde
Hit: 64
14 Nisan 2018 - 22:03

Fenerbahçe taraftarı çok enteresan bir hal aldı. Hala şampiyonluk yarışında takımları ama sanki kopmuş gibi protesto ediyorlar. Maçtan bir gün önce Aykut Kocaman’a Konyaspor’a git, Aziz Yıldırım’a futbolcu alma arsa al gibisinden tepki gösterdiler. Çoğu, takım başarısız olsun yeter ki gidin düşüncesinde.

Fenerbahçe karşısında tam istediği gibi rakipler buluyor. Aşırı motive olmayan, direnci düşük ve basit hata yapan rakipler. Fenerbahçe takımının da şöyle artı bir özelliği var; oyuncular hiçbir zaman kötü oynamıyorlar! Yani potansiyellerini tam olarak sahaya yansıtıyorlar. Örneğin; Dirar ve Aatıf’ın en iyi halini bilirsiniz. O iyi halinin altına hiç inmiyorlar! Bakın bu çok önemli. Daha doğrusu kötü mücadele etmiyorlar! Değişken düşüşler göstermedikleri için Fenerbahçe’nin dengeli bir oyunu var. Bunu hiçbir yerde duymamışsınızdır. Belki okuyunca tepki verebilirsiniz çünkü bireysel olarak oyuncular sizi heyecanlandırmıyor. Demek istediğimi anlarsanız bana hak vereceksiniz.

Sarı lacivertliler çok iyi başladı mücadeleye. Giuliano’nun şutuyla hemen golü düşündüğünü gösterdi. Lakin Sivasspor’da şampiyonluk mücadelesi veren diğer takımlara gösterdiği istek arzuyu göremedim. Çünkü kendi sahalarında Galatasaray, Başakşehir ve Beşiktaş’ı canla başla mücadele ederek mağlup etmişlerdi. Hele Bifouma çıldırttı taraftarını. Eşitlik sürerken karşı karşıya kaçırdıkları yüzünden büyük tepki gördü. Futbolun altın kuralı devreye girince eski dostları Aatıf golü yaptı. Çok geçmeden skoru perçinlediler. Bu yarıda sağ tarafı çok iyi kullandılar. İlk yarı sahada yoktu ev sahibi. Her şey Fenerbahçe’nin istediği gibi seyretti.

Samet Aybaba’dan ikinci yarının başında Robinho hamlesi bekliyordum. Oyuna geçte girse, yaratıcılık konusunda meziyetlerini sergiledi. İkinci yarı bambaşka bir Sivasspor vardı sahada. Madem bu güçleri vardı, ilk yarıda niye böyle oynamadılar? Bu direnci maçın başından gosterselerdi, Fenerbahçe’den puan alabilirlerdi. Çünkü Robinho’nun golünden önce iyi fırsatları harcadılar yine.

Fenerbahçe rahat kazanmış olabilir ama taraftarını yine huzursuz etmiştir. Fenerbahçe’nin yarası içerde. İç sahada kaybettiklerine yanıyorlar. Mesela içerideki Akhisar mağlubiyeti, belki sezonun en büyük kaybı. Şu an maç fazlasıyla lider olacaklardı. Ben gerçekten kutluyorum. Bu kadar tepkinin, kongre kavgalarının, kadro kalitesindeki sıkıntıya rağmen bu yarışa tutundu sarı lacivertliler. Bu maçın kahramanları Soldado ve Volkan Demirel’di. Simdi avantajlı olduğu kupa maçına hazırlanacaklar. Avantajlı olmalarına rağmen çok çekişmeli geçecek