beylikduzu escort

Yemini Bozdu

Karabükspor denince, akla ilk gelen olumlu işleri iç saha maçları. Evinde Trabzonspor, Beşiktaş ve en son Galatasaray’ı da mağlup ettiler. Hedefleri 4 büyükleri buradan puansız göndermekti. O hedef için çıktılar sahaya bu akşam. Aksine Fenerbahçe takımı da beklenmedik şekilde erken koptu lig yarışından. Her zaman bir iki diye oynardı sıralamada. Son iki sezondur, futbol şubesinde ciddi hatalar yaptılar. Taraftarlar da terk etti desek yanlış olmaz. Hal böyle olunca, ev sahibi için hedefine ulaşma konusunda, ibre onlara dönüktü.

AHMET KALE GİBİ

İki takım da önde presi uygulamaya çalışarak başlamak istediler. Karabükspor biraz daha baskındı diyebilirim. Gol yollarında çok somut işler göze çarpmadı. Sarı lacivertli oyuncular, kullandıkları iki köşe vuruşunda biraz dikkatli olsalar golü bulabilirdi. Sıkışık oyunda gözler bireysel yeteneği üstün oyunculara döner. Fenerbahçe’de Lens neyse Latovlevici de o Karabükspor için. Fakat ikisi de birbirini oynatmama niyetindeydi.

Ciddi karamboller bulan Fenerbahçe skor yapamadı. Ben Van Persie tercihine anlam veremedim. Şuan Advocaat’ın durumundan farklı değil. İkisinin de Fenerbahçe’de geleceği yok! Ama ne hikmetse, o başlıyor maça. Fernandao’nun sakatlığı kötü oldu. Bugün yaşanan karambollerde ceza sahasında olsaydı, neler olurdu diye sorarım. Latovlevici’nin oyundan çıkmak zorunda kalması, konuk takım lehine. Savunma kurgusu da değişmek zorunda kaldı. Lens gibi, yırtıcı bir oyuncu bunu kullanabilirdi. Nitekim hemen kart gördürdü rakibine. İlk yarının son saniyelerinde ise net pozisyonda tecrübeli kaleci Ahmet’i geçemedi. İlk 45 dakika takımını ayakta tutan isimdi.

ŞANSIN BÖYLESİ

İkinci yarıya rüzgârı arkasına almış gibi başladı Karabükspor. Sağlı sollu denemeler gerçekleştirdiler. Fabiano’nun kurtarışına kadar. Tabiri caizse moral bozan bir refleks yaptı Brezilyalı kaleci. Ev sahibinin rüzgârını keser derecede. Tam 15 dakika sonra dengeyi sağlayabildi sarı lacivertliler. Lakin kalecilerin gol yemeye niyetleri yoktu. Bir ara kaleci Ahmet Dany’den seken topu da kurtardı.

Advocaat dakikalar geçmesine rağmen, kendisinden beklenen müdahaleyi yapmadı. Yaptı ama ardından oyuncusuyla alay eder gibi çıkardı on dakika sonra. Aslında çıkması gereken oyuncu kesinlikle Van Persie idi. Hiç attığı gol bahane edilmesin. Müthiş bir şans topu geldi ayağına. Bırakın da atsın. Maç boyu saçmaladı. Bugün şans melekleri, işini iyi yapmayan Fenerbahçelilerin hepsine yardım etti. Hem hücum hem savunmada.

Son 9 maçının yedisinde iki gol atamamış sarı lacivertliler. Savunmayı tuttukları zaman öyle veya böyle atıyorlar golü. Tutamadıklarında Konyaspor karşısında olan oluyor. Bu maç kaleciler yeminli gibiydi adeta. Van Persie hem kendi hem de Ahmet’in yeminini bozdu. Kusura bakmasın; şans skoru onu övmek için yeterli değil. Aldığı parayı geçtim, kendini izleyip mücadelesinin özeleştirisini yapmalı. Sözüm ona dünya yıldızı. Yakıştırıyorsa, böyle devam etsin.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap