24 Saat Futbol

”Yine yeniden”

”Yine yeniden”
Hit: 17
13 Mart 2018 - 1:33

Abdülkadir sakatlığı dolayısıyla yardım edemedi Manisa deplasmanında. Zaten olsaydı bile Rıza hoca ya onu ya da Yusuf’u kesip Olcay’ı oynatacaktı…

Maçın ilk yarısı iki takım da üretkenlik konusunda sıfıra yakındı. Birbirini yoklayan iki boksör gibi geçirdiler dakikaları. Orta sahada müthiş form tutmuş Okay’ı stopere çekmek ne kadar doğru tartışılır. Zaten şu sıralar takımın en formda ve gözde oyuncusu. 45+ da piyango gibi gol kazandırdı takımına.

Bu gol gelmese kazanmayı bırak, puan alma konusunda bile şüphem olurdu bordo mavililer adına. Akhisar takımı çok tutuktu. Geçtiğimiz hafta Kadıköy deplasmanında ikili oyunları olsun, rakibi karşılama, ekip çalışması adına müthiş bir 90 dakika çıkardılar ama gününde olmadıkları çok belliydi. Zaten üst üste köşe vuruşları kazandığı dakikalarda gol gelmeyince, Burak çıktı sahneye ve fişi çekti. Ndoye da skoru arttırdı. Soner’e Onur teselli golü attırdı.

Trabzonspor bu sezon bu tür oyunlar sergileyip buna benzer birkaç deplasman galibiyeti almıştı. İlk aklıma gelen Kasımpaşa deplasmanı mesela. Orada da böyle zorlanıp son dakikalarda skoru arttırarak kazanmışlardı. Yeniden bu şekilde güldüler.

Bugün kazanma mecburiyeti vardı Trabzonspor’un. İç sahada yukarı çıkma şanslarını bir bir harcadılar. Hemde kötü oynayarak! Trabzonsporlular da artık kabullendi ilk dördün hayal olduğunu. Beşincilik mücadelesi verecekler. Avrupa’ya şöyle gitme şansları var; Galatasaray bugün kaybeden Akhisar takımını elerse, ilk dört sırada bulunan takımdan biri alacak Türkiye kupasını. O zaman beşinci sıradaki takıma Avrupa’ya gitme şansı doğacak. Tek şans bu. Son olarak bu bilgiyi geçeyim. Bu galibiyetle bahsettiğim hedef doğrultusunda biraz olsun nefes aldı camia.